| shineofblood a întrebat:

Am o relatie de 4 ani cu iubitul meu. In ultimul timp am impresia ca s-a indepartat de mine, parca nu ma mai iubeste. Azi de exemplu e ziua mea si m-a sunat sa se scuze ca nu poate veni la mine pe motiv ca iese la 10 de la lucru si "ce rost are sa mai vine la ora aia" mai bine vine maine la mine, de parca nu azi ar fi ziua mea. A fost plecat 1 saptamana afara din localitate in interes de serviciu, nu m-a prea sunat pe motiv ca e foarte obosit. Am impresia ca are pe altcineva. Am incercat de mai multe ori sa vorbim despre lucrurile care nu imi plac dar ma ia peste picior, ca si cand eu am "paranoia" si el este un iubit foarte iubitor. Are pe alta? nici nu stiu ce sa mai cred. As vrea sa pun capat relatiei dar mi-e greu, sunt totusi 4 ani. La inceputul relatiei totul era lapte si miere de 6 luni am impresia ca nu mai iti pasa de mine. Credeti ca mai tine la mine? Sa incerc sa ii mai dau o sansa?

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Foarte greu sa faci o persoana sa te asculte, sa te inteleaga...nu? sau poate ca nu stim cum sa ne facem intelesi.doare cand cel de langa tine se departeaza si incerci sa afli un raspuns. Te gandesti, oare ma mai iubeste, ma inseala?
Tine la tine, altfel nu mai statea 4 ani cu tine...probabil a intervenit monotonia.Incearca sa aduci ceva nou...sa va reamintiti clipele petrecute la inceputul relatiei... fa-i o surpriza.asta ar fi o varianta.Sau poate ca asa suntem noi fetele mai dificile, vrem sa fim iubite, pupacite etc tot timpul... dar tine minte: `daca cineva nu te iubeste asa cum ai vrea tu nu inseamna ca nu te iubeste cu adevarat`...sucess!

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La multi ani! Incearca, mai da-i o sansa! sa stii ca uneori, si noua, barbatilor, ne poate fi foarte greu... Incearca si sa aveti o discutie calma, dar clarificatoare... Sper ca nu ai fost prea trista, ci te-ai simtit bine de ziua ta, si el a venit a doua zi cu flori si un cadou fain! Success!

| CevaNormal a răspuns:

Dupa toate speusele tale se pare ca re pe altcineva, si daca e asa atunci trebuie sa faci ceva sa sa nu se intample ceva grav, dar mai poate fi si alte probleme, si nu are pe altcineva, pur si simplu s-a cam saturat. Tu insa fii alaturi de el, si explica-i, arata-i ca suferi ca el nu face deloc bine, ca te face sa suferi ceea ce nu e bine

auran
| auran a răspuns:

Ma rog, parerile sunt impartite - eu una sunt pentru a-ti vedea de treaba ta (chiar daca sunt 4 ani la mijloc - la mine au fost 3 si...) si, sa-ti cauti fericirea in alta parte... Cat depsre alta sansa?! NIci cu asta nu sunt de acord 4 ani de zile tot sanse a avut...
LA MULTI ANI si fii bucuroasa nu te lasa intristata de un astfel de incident...

| georgiana a răspuns:

.eu nu sunt de accord cu `pauzele`.parerea mea. voi ce ziceti?

| StaRmAgiC a răspuns:

Nup.pauzele chiar nu sunt bune. ele duc mai mult la despartire. cel mai de folos este sa vorbesti cu el.si incearca sa clarifici situatia.intreaba-l anume ce il macina...pana la urma sunt 4 ani... iar daca continua asa... ii spui ca o termini cu el. poate asa va devenii si el mai serios.si v-a sta sa discutatzii normal.si va spunetii anume ce va deranjeaza... sper totul sa fie ok... pup:*:*

pe. s - LA MULTI ANI...si sa fii iubita de cei dragii tie:*:*

| mary_5801 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar cam asa am patit si eu cu iubitul meu dupa vreo 3 ani.si ma insela cu o tipa care imi era apropiata.eu zic sa faci niste investigatii.eu l-am urmarit... apoi l-am parasit.

| piovra a răspuns:

Dupa 4 ani cred ca a intervenit oarecum monotonia in relatia voastra si poate el cauta ceva nou.Incearca si comportate si tu cum face el sa vezi daca lui ii convine. Daca nu are nimic de comentat inseamna ca nu ii pasa. Mie mi se pare inacceptabil ca de ziua ta sa nu vrea sa fie langa tine oricat de tarziu ar fi, doar e iubitul tau. Incearca-l si tu prin ati face programul fara sa-l incluzi si pe el(sa iesi cu prietenii in oras, etc) sa vezi cum reactioneaza. Analizeaza situatia si vezi sa nu se comporta asa si din cauza ta... tu esti singura in masura sa iti dai seama daca te mai iubeste sau nu... ciao

| madyyy18 a răspuns:

In primul rand La multi ani! si sa fii iubita

pai dai fuguta in osar cumpara o lenjerie intima cea mai sexi gandeste-te la ceva mai nou pe plan sexual si propune-i o noapte pentru voi 2 sigur nu da gres in majoritatea cazurilor este vorba de infidelitate mai ales cand este o relatie de 4 ani schimba ceva in relatia voastra nu va da gres ast si eu un rasp sa-mi sp dc dupa ce v-ati mai schimbat viata sexuala sa imbunatatit ceva si mai schimba ceva bluza ...rujul...coafura pooopici

| alexutzah16 a răspuns:

In primul rand La Multi Anisori:*:*, sa fi sanatoasa si sa ai parte de tot ce vrea sufletelul tau! Si acum ca sa iti raspund.parerea mea este ca a intervenit rutina. un motiv care l-a facut sa se indeparteze, sa se raceasca.Gandeste`te putin poate ai facut si tu la fel dar nu ti-ai dat seama. poate ai avut si tu "Scaparile tale". Poate fi valabila si varianta cu o alta fata. dar daca este asa eu nu ti-as recomanda sa-i mai dai o sansa. Daca el simte ca nu se mai poate, ca ati ajuns in punctul cel mai jos al relatiei.ar trebui sa fie sincer si sa-ti zica. Daca intr`adevar te inseala te sfatuiesc sa actionezi cu ratiunea nu cu inima.Bafta!

| adrykiba a răspuns:

Comportamentul se schimba de la o perioada la alta... daca se comporta asa, asta nu inseamna ca nu te iubeste, doar ca atnci cand apare monotonia si obisnuinta ei uita sa-si mai arate dragostea chiar daca ei chiar te iubesc. Cel mai bun sfat pe care til pot oferii din propria experienta este sa pleci undeva, la o ruda de familie, o bunica ceva. o perioada scurta, o saptamana, doua, si incearca sa nu v orbiti prea mult in acest timp. aproape deloc.Doar atunci iti dai seama daca te iubeste sau nu, pentru ca atunci cand nu esti langa el.isi da si el in sfarsit ca te iubeste.si eu am avut o data sentimentul asta ca nu ma mai iubeste si amplecat 2 saptamani la bunici si am vb de 3 ori la tefon cica nu am avut semnal, si cand am ajuns acasa, se bucura de numa, daca ar fi avut coada de catel ar da din ea de numa numa.Incearca sa gasesti un loc unde el nu te poate vizita sau sa nu stie adresa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa patru ani? daca nu tea cerut in casatorie dupa un an, doi e deja prea mult.nu te mai iubeste si are si pe alta.sigur.si spun si pentru tine si pentru cei /cele care spun ca certificatul de casatorie nu conteaza. dragii si dragele mele...; logodnd lunga, despartire sigura.si nu e de la mine.ci de la casatoriti pentru fraierii care mai cred in povesti cu zane si feti frumosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani! pacat ca dupa atatia ani refuza sa aveti o discutie sincera si deschisa.chiar daca este obosit sau alte chestii nu i da nici un drept sa se poarte indiferent cu tine.
nu stiu ce sa zic. daca are sau nu pe altcineva.probabil este ceva care nu il mai multumeste la relatia voastra.
fa tot posibilul sa-l faci sa vb.de ce are acest comportament si daca are pe alta.sau spune-i ca daca nu are de gand sa vb serios o sa fii nevoita sa iei o decizie radicala si ca in felul acesta nu o sa poti sa mai ai incredere in el.
sincer imi pare rau. sper sa rezolvi problema si daca continua asa... poate ar fi bine sa terminati.chiar daca sunt 4 ani... e vb de tine si de sentimentele tale nu cred ca meriti pe cineva care sa te insele si sa te tina pe tine de buna.
mai bine acum decat mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi aniii tongue.in primul rand, si in al2'lea tot ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu el. ii spui clar ''te vad schimbat in ultima vreme.ai ceva sa mi spui?''. si daca zice ca ti s pare ca nu stiu c. ii spui ca tu nu esti fericita din cauza comportamentului lui si ca daca mai vrea sa fie cu tine.ar trebui sa fac ceva in sensu asta. daca intr'o luna nu s schimba luatzi o pauza si asa o sa vezi cat d mult tine la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca si tu sa afli de ce face asa? poate il stresezi tot timpul... il suni des si nu ii place... lasa-l o perioada, prefa-te indiferenta si o sa vezi daca il doare asta. daca el nu cedeaza inseamna ca nu te iubeste... Anna-Marya

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sti din pacate nu exista iubire pe veci doar in basmesadeu cred ca este ingrijorat pentru lucru daca spui ca a fost plecat sa lucre si asta il face mai distant de tine, dar daca nu in cel mai rau caz inseamna ca are pe alta. din pacate in majoritatea relatilor asa se intampla. daca ajungi sa te desparti de el eu iti urez bafta.si chiar e ceva 4 ani dar nu merita sa suferi si sa suporti o relatie care nu te face fericita.mult succes

| Anonim_5757 a răspuns:

Dupa 4 ani cred ca isi putea permite sa vina la tine chiar si la 10, asta nu e un motiv.Cred ca alta fata a intervenit in relatia voastra, sau poate s-a plictisit...Cred ca trebuie sa vorbesti cu el despre sentimentele voastre.

La multi aniii!:*

| alina_7563 a răspuns:

Salut, nu stiu ce se intimpla cu el dar daca de ziua ta el na gasit macar 10 minute sa vina sa te felicite-este un compertament foarte urit, nu te-ai gindit poate l-ai suparat cu ceva...incearca si mai dai o sansa, crede-ma ca despartirea nu e solutia cea mai potrivita in situatia data...vezi ai grija si fa totul sa fie bine