| butt3rfly16 a întrebat:

Am intalnit un baiat fata de care am simtit ceva la prima vedere, imi place foarte mult de el si parca nu imi vine sa cred cat de bine ma simt in preajma lui.Problema este ca el a fost plecat o saptamana in strainatate cu colegii de facultate,nu prea am comunicat chiar daca se gaseau alternative pe langa wpp.L-am lasat sa se relaxeze dar parca prea aveam impresia ca uita de mine,ca nu il intereseaza ce fac, cum ma simt..chestii de genul.S-a intors in Bucuresti,noi cat timp a fost plecat am facut o luna,nu a realizat si nici nu cred ca i-a pasat de acest "mic detaliu".Am trecut peste eram bucuroasa sa-l revad, daaar : au trecut deja 4 zile si nu ne-am vazut deloc de cand s-a intors pe motiv ca ba este obosit,ba i s-a stricat telefonul. Simt nevoia sa imi acorde atentie, sa imi arate ca ii pasa..este rece, distant.Am incercat sa-l intreb de ce se comporta asa si mi-a spus ca are niste probleme personale si nu vrea sa imi spuna.Eu deja m-am atasat si imi fac griji cand stiu ca lui nu ii este bine,dar am impresia ca pe el nici macar nu il intereseaza persoana mea. Poate sunt eu paranoia, chiar nu stiu ce sa fac si cum ar trebui sa abordez problema.Multumesc frumos ca ati citit tot si astept un sfat, o parere. Fundita

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu esti foarte indragostita,el mai putin,poate chiar deloc.
Trebuie sa realizezi lucrul asta si sa reactionezi analog.
Da-i spatiu si timp,nu-l sufoca.
Mai ales,comporta-te cum se comporta!
Daca e indiferent,fii si tu indiferenta,daca nu te suna,nu-l suna nici tu si daca motiveaza probleme familiale,poti gasi si tu acelasi motiv.
Pentru ca dragoste cu de-a sila nu se poate.
Daca era interesat,te suna de zece ori pe zi,daca tinea la tine poate realiza ca a fost mica voastra aniversare...
Si,chiar daca avea probleme,te-ar fi cautat, doar sa uite putin de necazuri alaturi de tine, daca nu dorea sa ti se destainuiasca.
Asa ca, ar cam trebui sa te retragi ca sa faca el un pas in fata.
Si daca nu-l face, distanta dintre voi te va lamuri despre cum stau lucrurile.

1 răspuns:
| ManiaculTau a răspuns:

Am citit tot! dacă pare rece si aşa nepăsător s-ar putea să îş fi găsit pe alta, tu chiar nu eşti paranoia deloc dar aşa se întâmplă dacă ţi mult la o persoană şi aceea persoană nu prea îţi acordă atenţie!