| Anna_Mary_1987 a întrebat:

Am o relatie de 5 luni cu un baiat, am avut multa incredere in el, chiar parea o relatie serioasa, nu am avut indoieli sau remuscari, dupa 5 luni am hotarat sa ii ofer si alt ceva (dragoste fizica) s-a intamplat doar odata, insa eu avand o "prietena" cu care iubitul meu era certata, intr-o seara ea l-a sunat spunandu-i sa nu se mai certe cu mine, deoarece eu vorbisem cu un baiat care era indragostit de mine desii el imi interzise, si cu altul acum 2 luni, el parea foarte deazamagit si trist, avea lacrimi si era suparat ca eu am vorbit cu tipul respectiv deoarece prietena mea i-a spus ca eu voi renunta la el pentru acel baiat, desii nu era adevarat. Iar iubitul meu i-a spus prietenei mele ca am facut dragoste cu el de 3 ori si ca nu ma iubeste... El mi-a spus dinainte ce a vorbit cu ea si mia si ca i-a zis ca nu ma iubeste dar a omis partea ca am facut dragoste cu el de 3 ori. El si-a cerut iertare si a spus ca nu stie ce a fost in capul lui, sunt constienta ca si eu am grsit dar el m-a ranit mult, il iubesc enorm, enorm de mult. nu pot exprima in cuvinte, am nevoie de un sfat, va rog mult, Ce sa fac? Sa trec peste sau sa pun punct aici, eu m-am despartit de el dar el doreste sa ne impacam.

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Impaca-te cu el.Acorda-ti-va o a doua sansa. Mult succes.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Treci peste si împăcate cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| drogh a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa existe niste limite.Nu face nimeni ce si cum vrea. Daca nu exista respect si intelegere, atunci nu ar mai trebui sa supravietuiasca nimic. 5 luni nu este mare lucru, acum faci cum crezi tu ca este mai bine. Asculta-ti inima fiindca ea stie cel mai bine raspunsul...

| Anna_Mary_1987 explică (pentru drogh):

Inima imi spune sa il iert dar minte imi spune sa nu o fac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ma ajuta si pe mine cineva, ca nu inteleg nimic.

Ea a stat cu vreo doi de cand e combinata cu nefericitul asta si acum intreaba daca ea ar trebui sa-l ierte pe el... ca a stat ea cu vreo doi?

| Țoglă a răspuns:

Nu a fost vina lui aproape deloc. Sinceritatea care nu a existat și alți factori externi v-au despărțit.
Fă ce-ți dictează inimioara.

| Livelord a răspuns:

Nu am inteles nimic din povestea ta, insa mi-am dat seama ca este una puerila.

| Doub a răspuns (pentru Livelord):

Hm, credeam ca sunt singura care nu a inteles.thinking

| Livelord a răspuns (pentru Doub):

"Am avut multa incredere in el sad" si mai jos:
"deoarece eu vorbisem cu un baiat care era indragostit de mine desii el imi interzise, si cu altul acum 2 luni"
Wut thinking

| Doub a răspuns (pentru Livelord):

Mno, ciudat.

| drogh a răspuns (pentru Livelord):

Voia sa spuna ca a vorbit cu un baiat desi actualul nu ii dadea voie iar chestia asta l-a afectat. Ca o razbunare, i-a marturisit prietenei ce se intamplase intre cei doi. laughing
*Bun translate mai esti mai drogh.*

| qMoonShine a răspuns:

Să treci peste cu siguranțăhappy Nu mai merită, serios.În astfel de cazuri nu e bine să reacționezi așa.O să fi supărată puțin timp, dar o să treci peste, ușor zic euhappy

| Anna_Mary_1987 explică (pentru qMoonShine):

Am incercat crede-ma. Nu pot, daca nu vorbesc cu el seara nu ma ia somnul, ieri cand i-am spus ca nu vreau sa mai aud de el, am urlat la Dumnezeu plangand. crying(