| makaveli123 a întrebat:

Am o relatie de aproape un an de zile. Prietena mea mi-a marturisit acum, ca la inceput cand aveam 2 saptamani impreuna m-a inselat cu fostul ei prieten si mi-a spus asta acum ca nu a mai suportat sa imi ascunda adevarul. Acum imi cere o noua sansa si nu stiu ce sa fac. Am nevoie de o parere va rog. Multumesc

22 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca nu o fi ceva mai mult de atat, atunci e bine, foarte bine. Ai fi un idiot daca i-ai da acum papucii.

| makaveli123 explică (pentru Zenithf):

Eu inteleg perfect situatia si sunt constient ca daca nu imi spunea nu aveam de unde sa stiu. O iubesc si ea ma iubeste de N ori mai mult ca mine ca altfel nu imi spunea acest lucru. Dar eu sunt curios din fire si am intrebat-o despre relatiile ei din trecut de dinainte sa fie cu mine si la inceput nu mi-a spus tot adevarul si am simtit mereu ca are ceva de ascuns si acum cand mi-a spus faza cu inselatul mi-a spus si tot trecutul ei. Si cel mai tare ma enerveaza ca nu a avut incredere sa imi spuna de la inceput ca nu era problema mea ce relatii a avut inainte sa fie cu mine! Si acum ma simt mintit, ma simt tradat. Mi-a cazut in genunchi si ma implorat sa ii dau o sansa ca ma iubeste si ca nu a mai putut suporta sa imi acunda nimic.

| Zenithf a răspuns (pentru makaveli123):

Acum e clar, esti idiot, cu toata parerea de rau, nu pot sa zic altceva.

| makaveli123 explică (pentru Zenithf):

Poate ca asa este, ca sunt idiot...o sa ma mai gandesc la ce am de facut

| Zenithf a răspuns (pentru makaveli123):

Da' o intrebare asa, mai in afara subiectului: Cum ii, ii place sa gateasca, gateste bine? Si are grija de bani/lucruri? De exemplu, cand is toarna sampon in cap, da sa fie, sau mai cu grija ca trebuie si alta data? laughing

| makaveli123 explică (pentru Zenithf):

Nu prea inteleg legatura!

| Zenithf a răspuns (pentru makaveli123):

Pai da, ca nu esti casatorit de 10 ani, ca mine. laughing

| makaveli123 explică (pentru Zenithf):

Asa se explica raspunsul de mai devreme laughing. Deci pana la urma ce sfat poti sa imi dai in legatura cu ce am spus ca am patit?

| Zenithf a răspuns (pentru makaveli123):

Asculta ce zice Edith Piaf, ca zice bine: http://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88
Cel putin eu asa cred, ca este bine sa te iei dupa ea, macar odata.

| IloveME a răspuns:

Ups,aiurea treaba!
Gandeste-te ca atunci nu a tinut la tine,nu avea sentimente si nah a fost o greseala,nimeni nu este perfect si oricine merita o a doua sansa!
Ea macar a fost sincera cu tine,putea sa taca, iar tu sa nu afli niciodata, dar oricum ar fi doare si te simti tradat! daca ar fi facut-o la cateva zile/luni de la intamplare poate ar fi fost altfet, dar acum ca o iubesti cu adevarat te simti tradat, inselat si simti ca totul se termina.eu spun sa-i mai dai o sansa,se vede ca nu este o oarecare, poti avea incredere in ea!
Nu stiu daca ma intelegi si eu am trecut prin asa ceva, de fapt prin ce a trecut prietena ta, doar ca noi am avut o mica cearta si nu ne-am vorbit o saptamana ( si noi eram la inceput, 1-2saptamani ) si atunci intr-un moment de furie si pentru ca el inca mai lupta pentru mine m-am intalnit cu el. dupa m-am impacat cu prietenul meu si nah trebuia sa-i spun, nu stiu daca i-a fost greu dar inca imi mai aminteste te chestia! acum avem mai bine de 2 ani si suntem fericiti!
Iti va fi greu sa treci peste, dar daca o iubesti lupta sa fiti fericiti!

| makaveli123 explică (pentru IloveME):

Eu inteleg perfect situatia si sunt constient ca daca nu imi spunea nu aveam de unde sa stiu. O iubesc si ea ma iubeste de N ori mai mult ca mine ca altfel nu imi spunea acest lucru. Dar eu sunt curios din fire si am intrebat-o despre relatiile ei din trecut de dinainte sa fie cu mine si la inceput nu mi-a spus tot adevarul si am simtit mereu ca are ceva de ascuns si acum cand mi-a spus faza cu inselatul mi-a spus si tot trecutul ei. Si cel mai tare ma enerveaza ca nu a avut incredere sa imi spuna de la inceput ca nu era problema mea ce relatii a avut inainte sa fie cu mine! Si acum ma simt mintit, ma simt tradat. Mi-a cazut in genunchi si ma implorat sa ii dau o sansa ca ma iubeste si ca nu a mai putut suporta sa imi acunda nimic.

| Nextone a răspuns:

Eu zic sa o ierti... daca va intelegeti bine si stii ca te iubeste.La inceput poate nu stia ce vrea iar acum si-a dat seama ca a gresit si ti-a spus.

| fabiola a răspuns:

In primele 2 saptamani este greu sa spui ce simti, esti labil psihic si cauti un raspuns la ceea ce simti.Problema este daca e sincera in ceea ce spune, iar faptul ca inca aveti incertitudini dupa un an nu-i prea bine.Lucrurile astea se clarifica la inceputul relatiei si se pune punct, nu rascolesti asa trecutul in fiecare zi!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
merita o sansa, atunci era la inceput si cred ca nu punea baza pe relatia voastra, acum fata a vrut sa fie cinstita fata de tine, numai ca uneori, cinstea si omenia dauneaza in viata reala, dar daca o iubesti si va iubiti, va acordati sansa.
O zi frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

Păi ce ai renunțat la ea de îți cere o nouă șansă, ce-a fost a fost de domeniul trecutului, fii mândru de ea că a fost sinceră cu tine! Nu trebuie să faci scandal sau să te porți altfel acum!

| Vix999 a răspuns:

Pai ce mai conteaza ce a facut ea acum un an cand voi erati la inceput?
Nu are nici o relevanta. Daca nu iti spunea, tu traiai toata viata poate fara sa aflii. Bravo ei ca a avut curajul necesar sa iti spuna.

| Pitzipoanca a răspuns:

Eu zic ca merita o sansa, da' e o curva. ^_____^

| Seby90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu crezi in iubire? Sau care ti-e problema. Nu mi se pare corect sa cataloghezi oamenii doar pentru ca au fost infideli la inceputul unei relatii, care de altfel putea duce nicaieri. Poate ea il voia pe fostul si era nehotarata. Eu cred ca tipa mai mult decat o simpla judecata din partea ta are nevoie de indrumare.

| makaveli123 explică (pentru Seby90):

Cred in iubire dar mi-a inselat increderea! Oricum inca nu am luat o decizie, care ca majoritatea oamenilor in momentul in care ar fi auzit numai ca au fost inselati rupeau orice legatura si nu mai conta cum a fost sau ce a fost, dar eu vreau sa gasesc o portita de scapare din aceasta probleme si nu vreau sa dau cu piciorul unei relatii frumoase.

| stark47 a răspuns:

Daca ai trait pana acum nestiind asta, e ok? eu spun sa nu pui asa d mult la sufelt, mai ales ca a facut o atunci cand aveati doar 2 saptamani impreuna,deci nu era o relatie serioasa inca! faptul ca ti a spus asta,eu zic, ca ea chiar tine la tine si la relatia voastra! asta ar trebui sa te faca sa ai mai multa incredere in ea! insa trebuie sa-i explici ca asta, faptul ca o ierti, e unic, si ca nu o sa se mai repete si in alte dati daca va gresi la fel!

| TatianaClara a răspuns:

Naspa.Ai putea sa o ierti, dacă o iubesti si nu poți trai fără ea, sau poți sa te despărți de ea eu spun ca nu te merita. Oricum depinde de tine.Fa cum vrei, dar apoi sa nu regreti ce ai făcut.

| makaveli123 explică:

Eu inteleg perfect situatia si sunt constient ca daca nu imi spunea nu aveam de unde sa stiu. O iubesc si ea ma iubeste de N ori mai mult ca mine ca altfel nu imi spunea acest lucru. Dar eu sunt curios din fire si am intrebat-o despre relatiile ei din trecut de dinainte sa fie cu mine si la inceput nu mi-a spus tot adevarul si am simtit mereu ca are ceva de ascuns si acum cand mi-a spus faza cu inselatul mi-a spus si tot trecutul ei. Si cel mai tare ma enerveaza ca nu a avut incredere sa imi spuna de la inceput ca nu era problema mea ce relatii a avut inainte sa fie cu mine! Si acum ma simt mintit, ma simt tradat. Mi-a cazut in genunchi si ma implorat sa ii dau o sansa ca ma iubeste si ca nu a mai putut suporta sa imi acunda nimic. Scuze daca ma repet cu raspunsul asta dar sunt prima data pe TPU