| 09Ioana09 a întrebat:

Am o relatie de un an iar partea sexuala incepe sa nu mai existe. Iubitul meu spune ca simte ca nu ma poate satisface si e ca foarte nasol ca nu a mai patit asta cu nimeni, ca nu poate sa se simtă bărbat. Eu sunt cea care aduce asta in discutie, imi spune ca se simte presat si nu stie cum sa rezolve asta. Din punctul meu de vede relatie nu poate funcționa fara o viata sexuala. El considera ca totul in relație functioneaza perfect dar pe partea asta nu stie ce sa faca. Iubirea, afectiunea, timpul calitativ impreuna nu a disparul, ne intelegem bine. Daca exista probleme, sunt din cauza frustrarii mele pe parte sexuala pentru ca uneori cred ca e vina mea, desi nu e. Mai sunt barbati care au trecut prin asta? Idei pentru noi, rezolvori? Va rog fara" sigur te înșeală"

19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu te mai găsește atractiva. te-ai îngrășat?

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, sunt multe cupluri chiar si casatorite care se despart cand ajung la insatisfactie sexuala, fie ca barbatul are un cuc pre mic si anatomic nu-i capabil sa satisfaca vaginal, fie ca termina prea devreme, fie ca nu-i pasa si nu se starduie sa-si satisfaca iubita, prin tehnici sau jucarii sexuale, ca sa-i produca si ei placere.
Cauta-ti altul, decat sa stai in continua frustrare, cu unul care nici macar nu vrea sa incerce sa-si rezolve problema.

| relian a răspuns:

laughing asa-i cum zice verginica, nu mai esti atractiva sexual, te-ai ingrasat, cand te vede dezbracata ii moare la intrare laughing
Glumesc, nu stiu cum arati, dar ar putea sa fie si asta o problema.Sa ia si el ceva produse de astea care sa il tina mai mult, poate asa cand vede ca face mai mult e multumit.

Sint produse, da pe scula, termina mai, greu decat de obicei. Sau daca nu-i sta scula tapana mult timp, la fel is pilule, cum o dai ar avea rezolvare.
Daca nu vrea, inseamna ca te-ai ingrasat si nu mai esti atractiva pentru el

| 09Ioana09 explică (pentru relian):

Nu se pune problema de a nu fi atractiv a, uneori se simte defentiv in fata altor barbati pentru ca sunt atrasi de mine, e o problema care tine de el dar nu stie cum sa o rezolve

| relian a răspuns (pentru 09Ioana09):

Daca esti atractiva, ce sa zic, lasa-l daca e asa si nu sta linistit si iama pe mine laughing nu poti sta vorba ta asa pe uscat nici tu, asta e, fiecare cu ce il doare

| Eireann a răspuns:

Asculta-l pe VrRos ca el nu a avut experiente sexuale decat de unul singur dar se pricepe la sfaturi in relatii.
De ce crede ca nu te poate satisface? Ca nu i-a venit din senin, e fie ceva ce ai spus sau ai facut de crede ca nu esti multumita. Incercati sa va bucurati de intreaga experienta sexuala, nu sa fie o cursa spre finish line.

| 09Ioana09 explică (pentru Eireann):

E complexat pentru ca actele noastre sexuale nu tin foarte mult, el zice ca nu reuseste sa ma faca sa termin si eu cand asta e fals

| VoidEternal a răspuns (pentru 09Ioana09):

Și el știe că ești mulțumită și ca te satisface?

| 09Ioana09 explică (pentru VoidEternal):

Da, am discutat despre asta. Dar el considera ca nu e asa si considera ca performanta lui sexuala a scazut, pentru mine asta nu i o problema

| VoidEternal a răspuns (pentru 09Ioana09):

Repeta-i până pricepe. Dacă nu vrea sa înțeleagă atunci analizează situația mai in detaliu. Poate fi și altceva in spatele problemelor astora. Ce anume, nu as putea să îți zic.

| 09Ioana09 explică (pentru VoidEternal):

Da, dar el simte ca nu e asa

| Miruna333 a răspuns:

Fara partea sexuala, e totul platonic, nu mai exista relatie. Nu ai ce sa mai schimbi, daca la voi a aparut abia la un an, nu mai are vreo sansa sa schimbati ceva sau sa reparati. E timpul sa parasesti relatia. Daca tot vreti o sansa, incercati terapie+sexolog. Vine de undeva problema asta.

| VrRos780 a răspuns:

Sunt virgin eu te pot satisface fiindcă n-am umblat la multe și sunt curat jos

| VrRos780 a răspuns:

Și sexul nu se face în relație, e ca și cum ai face cu un membru din familie sau verișor.
Te duci, te întâlnești, va cunoașteți puțin la o cafea și big bang.Asa consider eu ca sexul are cea mai mare valoare

| tunoi88 a răspuns:

Scrie mi imi privat si iti spun eu ce sa faci!

| tunoi88 a răspuns:

Te rog sa imi scrii in privat pentru ca iti spun eu ce faci.

| hipotronic a răspuns:

Hei. E ciudat ceea ce ai descris aici. Ca să îți pot răspunde la întrebarea aș avea nevoie să știu în primă fază, cum au decurs relațiile voastre sexuale până în momentul în care el a spus că nu te satisface? E adevărat că nu te satisface sau e doar ceea ce consideră el?

| Bobbi1234 a răspuns:

Poate ai cerite, dorinte mari si asta il determina sa spuna asta. Dar cel mai bine comunicati si trebuie sa gasiti o solutie sa fie fiecare satisfacut. Succes!