| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie superba de un an de zile, ne iubim enorm dar cand vine vorba de relatii intime imi spune ca trebuie sa mai astept un an.Ma deranjeaza enorm cand vine in discutie subiectul asta, acelasi raspuns de fiecare data, cateodata simt ca numai pot si simt ca dorinta asta prea mare ma stapaneste si ma face sa zic prostii.Nu stiu ce sa fac, avem planuri de viitor vreau sa le am pe aman2 dar nu pot cel putin acum si nu sunt sigur ca mai pot astepta inca un an. Sfaturi pls, FUNDA

Răspuns Câştigător
| Aimee_7045 a răspuns:

Buna.
In 1 rand nu reusesc sa-mi dau seama din intrebare daca esti fata sau baiat.si nici dupa nume sau fotografie nu am nicio sansa.
In fine, o sa presupun ca esti baiat.
Trebuie sa te gandesty si la faputul ca poate ea nu e lasata de parintii ei. E cumva majora? Poate are probleme gen acasa. Poate ii e frica de o posibila sarcina fiind intr-un moment crucial al vietii, poate nu e sigura ca vrea sa faca asta cu tine. Poate inca e virgina si nu se simte pregatita. Poate ii e frica sa faca acest pas.
Eu zic ca daca o iubesty cu adevarat mai poti astepta un an.
Daca e doar o relatie trecatoare poti sa te desparti si maine de ea si daca o vei face pentru asta e clar ca nu asteptai mai mult de le ea, decat sa se culce cu tine atunci evident nu poti.
Daca intr-adevar inseamna foarte mult pentru tine is o iubesti, si dac o vei parasi nu vei putea sa fii cu o alta fata in adevaaratul sens al cuvantului.
Si acum pe romanaeste ce placere crezi ca vei simti facand sex cu o oareecare cand tu de fapt vrei doar una.
E alegerea ta pana la urma, dar ai grija sa nu pierzi ceva foarte importanr, pentru ceva care mai poti rezista si dupa sa iti para arau:-s.
Si poate sa nu mai ai la ce te intoarce:-s.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai asteapta un an, ce mare branza? Nici macar nu e asa de mult. Si veti avea posibilitatea sa va verificati sentimentele, sa fiti siguri de voi si de relatia voastra. Mi se pare foarte ok si nu prea inteleg ce te deranjeaza. Sunt sigura ca poti astepta exact atata timp cat vrei si cat crezi ca merita partenera ta.

| gigiro a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, trebuie sa-i respecti dorintele. E ca si cum tu ar trebui sa pleci intr-o misiune un an, si ea nu ar putea sate astepte. Pune frana hormonilor, si aceasta se face prin autoeducatie.

| aniriiiiii a răspuns:

Incearca sa o intelegi, are nevoie de timp pentru a face o ceva atat de important pentru o fata cuminte.Respecta`i decizia si incearca si tu sa te stapanesti.happy

| erik a răspuns:

Daca nu mai poti astepta un an...cu siguranta esti un baiat in calduri. Mi se pare cel mai bun test pentru o relatie. Examineaza-te, vezi ce-ti doresti mai mult, o iubire fizica cu ea sau o relatie de viitor.De regula, nu le poti avea pe toate in acelasi timp.Nu te insela singur, dragostea adevarata merge pana la sacrificiu.Nu te mai uita la materiale cu continut pornografic, fa putina miscare si cred ca totul se poate.

| pacalici a răspuns:

Aaaaa ***

| NYCUXXL a răspuns:

Mai asteapta un an isi bate **** de tine in anul care iti zice sa-l astepti ea se **** de-o ia dracu spune asa ca e satula de ****