| iulikbomb a întrebat:

Am o senzatie foarte naspa ma simt foarte trista de aseara cand am aflat ca baiatul care il plac are o noua prietena.Am incercat sa ma gandesc la altceva dar tot trista sunt si nu pot sa imi iau gandul de la astasadce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el?sad

Răspuns Câştigător
| Bloodlines a răspuns:

Stiu sentimentul sad! Imi pare rau sad!
Asculta putina muzica, iesi cu pretenii, vorbiti despre altceva, stiu si eu, glume, despre scoala, ce vreti voi! Poti sa si plangi, e normal sa plangi, caci asa te descarci, si faci fata suferintei! Vorbeste cu o prietena despre asta, nu tine in tine ce ai de spus! Fa putina miscare, practica un sport! Nu e atat de usor sa uiti pe cineva! Ocupa-ti timpul cu ceva! Citeste, asculta muzica dinamica, canta, danseaza, etc!happy Incearca sa nu te mai gandesti la el! Mereu cand iti aduci aminte de el, gandeste-te la altceva!
Oricum, baieti mai sunt! Nu e ultimul! happy O sa-l uiti, si o sa te indragostesti de altul care o sa te iubeasca si el! happy
Bafta si un an nou fericit! kiss

4 răspunsuri:
| AlexT94 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, trebuie sa astepti un timp si, va trece...

| ZabaricitoviciBuăăă a răspuns:

Pai prin asta trec si yopz si incerc sa stau mai mult cu PrietenIi si sa evit tot ce`mi aminteste de el
Stiu ca e greu pentru ca la mine au trecut ceva luni si ink nu la`m uitat
O IniMa raNitA se VindEk Cu AlTa dRagoSte Daca uh ti la baIatul ala asa mult
O sa mai dureze ceva tImp da nu`i arata ca esti trIsta zambeste`i si fi indiferenta si NU FI STRESANTA Poate se va Intoarce la uh
Spe ca ti-am fost de folos si bafta in a nu te mai gandi la elwinking:*

| Allé_3818 a răspuns:

Cunosc acest sentiment.
Dar cu timpu`trece. Daca nu te gandesti tot la el in fiecare zi...Incearca sa te distrezi cu prieteni tai cat mai mult sa razi orice zi ar fi. El o sa te vada o fire zambareata
si asa o sa te observe dar daca esti tot suparata nu prea sunt sanse sa se uite la tine.

Incearca sa te imprietenesti cu acel baiat...Ca doar odata si odata o sa se desparta de fata aceea, o sa vezi poate chiar maine cine stie si o sa fie posibil faptul`sa fi tu prietena lui. Poate nu chiar iubita probabil si acolo dar este foarte bine sa-l cunosti super bine pe acel baiat si daca o sa te imprietenesti cu el o sa vorbiti mult si bine.Atunci o sa te aprecieze daca el nu e genu`de baiat din ala "zapacit"si o sa te creada prietena lui cea mai buna si se acolo o sa ajungi la ceva mai mult.

Sper ca m-ai inteleslaughing.big hug
Bafta! Si nu mai fi suparata ca nu trebuie sa fi din cauza unui baiat! Be happy! And happy new year!:*

| iulikbomb explică:

Sunt prietena foarte buna cu el si aseara cand mi-a zis ca are o noua prietena mi-a zis ca eu sunt prima pers care a aflat.ne intelegem foarte bine dar el nu stie ca il plac.sad