| bOse a întrebat:

Am observat ca foarte multe fete de pe TPU.ro si in general, prefera baietii cu simtul umorului dezvoltat. Hai sa schimbam placa si sa privim altfel situatia, v-ar placea sa intrati intr-o relatie cu un baiat serios, timid de altfel, linistit si cu o cultura vasta? Sau preferati partea cu umorul?

Răspuns Câştigător
| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Eu una prefer baiatul serios, linistit si cu o cultura vasta.Am intalnit baieti amuzanti, dar cu care nu puteam vorbi pentru ca luau totul in gluma.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, cred ca un pic ai gresit, fetelor le plac cei care sunt si asa si asa, adica glumeti, dar responsabili. Este la fel cum m-ai intreba pe mine daca as vrea sa ies cu una frumoasa si bota sau cu una urata si desteapta. laughing

| Floreenofficial a răspuns:

Nu toate! De obicei cele distrate prefera astfel de baieti, neserioase sau adolescentele. Cele care s-au maturizat deja nu prea mai au chef de glume. sad

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Generalizezi şi asta nu e bine. În general chestia cu simţul umorului găseşti la fetele de 13 14 ani. Înaintând în vârstă începi să-ţi doreşti pe cineva cu care să ai o relaţie serioasă, deci şi băiatul să fie serios. Dar asta nu înseamnă că nu poţi râde cu el sau nu te poţi amuza pe unele chestii. Baftă!

| Hmmmm a răspuns:

Eu le prefer imbinate
prefer sa am langa mine un brbat linistit, serios care sa stie sa ma aduca p linia d plutire, care sa aiba grija de mine si langa care sa ma simt inteleasa si protejata.
si dc sa neagm ca avem nevoie si d umor? eu sunt o persoana care nu poate sa traiasca fara sa zambeasca. daca as avea langa mine un tip are nu are pic d umor in el m-as plictisi langa el.si daca m-as plictisi l-as parasi.
ador barbatii cu simtul umorului si am nevoie d un barbat cu simtul umorului langa mine.

| NickiMinaj a răspuns:

Oricat de rafinat ar fi un barbat, daca nu e in stare sa-ti smulga un zambet tot degeaba... in plus dc m-as multumi cu cineva fara haz, cand pot sa le am f bine pe amandoua?

| Narfundo a răspuns:

Iadu pe pamant ce ai scris tu pentru elelaughing.

| stresu a răspuns:

Intotdeauna am apreciat oamenii cu simtul umorului, dar exista doar un anumit gen de umor care sa imi placa si anume cel care rezulta din inteligenta persoanei, nu scalambaieli si stupiditati.
Daca nu este nu e stres, in general vorbesc atat de mult si de in toate directiile incat mai este nevoie de ceva seriozitate sa imi spuna "ho! ca aberezi". Si cum e si normal, eu continuu sa aberez.
Asa ca nu pot spune ca imi place un tip strict dupa definitia ta, pentru ca trebuie sa se alinieze multe stele pentru ca sa imi placa cineva. Asa stiu un tip cu care rad de ma stric, dar nu as putea sa am vreo treaba cu el, iar pe de alta parte oamenii cu care am avut sa am mai mult de a face nu sunt la acelasi nivel de umor dar ma simt bine cu ei.
Daca voiam strict partea cu umorul ma maritam cu un clown, nu?

| Denisa a răspuns:

Sincer, urasc baietii seriosi si timizi si linistiti. Oamenii asta gandesc de multe ori incainte de a face ceva. Ma enerveaza daca nu sunt spontani. Prefer un glumet pentru ca in situatii mai grele fac o gluma si parca mai uiti de probleme. Tie ti-ar place sa fii impreuna cu o fata timida, tacuta, linistita, cu o cultura vasta? Cum v-ati mai distra? Viata nu e facuta doar pentru a citi carti si pentru a vorbi frumos cu toti. Viata e facuta ca sa o traiesti din plin. Sa gusti fiecare clipa si sa te bucuri de ea. Daca nu avem umor atunci ce face ca clipele pe care le petrecem sa fie mai frumoase? Cartile? Nu zic ca o cultura vasta e ceva rau. E foarte bine sa ai ce discuta cu persoana de langa tine. Uite, eu prefer baietii cu simtul umorului si o cultura cat de cat formata. Dar nu vreau sa fie timid si nici prea serios. Linistit? NU!

| bOse explică:

@alex94 - cu siguranta laughing))

@Georgiana - raspunsul tau mi-a placut cel mai mult

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Prefer prima parte.Si eu sunt timida, dar in acelasi timp am si simtul umorului.Si sincer, cand te indragostesti nu cred ca mai tii cont de simtul umorului... daca te intelege si aveti subiecte comune de discutie cred ca totul e: PERFECT.

| vivigirl a răspuns:

Ii prefer pe cei mai cu simtu umoruluihee hee. Pentru ca si eu sunt la fel big grin iar daca sunt cu un baiat mai serios nu cred ca o sa-i convina daca mai fac cate o gluma tongue.

| Flori_2309 a răspuns:

Buna.
In general fetele cauta un baiat cu care poate discuta.Multe fete sunt foarte timide si de aceea cauta baieti care au simtul umorului si care stiu sa se distreze.
Eu, una, ii prefer pe cei mai nebunatici pentru ca sunt foarte timida.