| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si inca singur... ce pot face daca nu am simtul umorului? sunt foarte serios si observ ca fetele nu vor un baiat serios pe langa ele.Am observat ca baietii care nu au umor nu sunt atragtori pentru fete? Ce parerei aveti?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Prima impresie este aspectul fizic el reprezinta un interes pentru o fata,in lipsa atractiei fizice nu se intampla mai nimic,da ne plac persoanele amuzante dar glumele nu te fac atragator in fata sexului opus,sunt baieti frumosi si timizi care au iubita sunt baieti glumeti dar urati care nu au iubita,repet atractia fizica este bazata pe aspectul fizic cand in creier se elibereaza niste droguri dopamina,serotina etc numai vorbesc de efectul hallo care dovedeste ca persoanele frumoase sunt percepute ca fiind inteligente si bune, in concluzie daca nu arati bine si nici simtul umorului nu il ai clar ca sansele vor fi si mai mici, timizi pot fi doar cei frumosi, asta cu fetele nu vor un baiat serios nu-i adevarat ba vor doar ca sunt atrase de curvari care zboara din floare in floare pana cand fata se va compromite cu un beta dar ea tot de alfa va fi atrasa asa e scris in adn ei, omul este o masinarie care este ghidata de hormoni si ulte decizi le ea sistemul limbic nu ratiunea, de ce nu cauti sa te documentezi daca stii engleza e super

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://1cartepesaptamana.ro/efectul-de-halou/
http://startactiune.com/sistemul-limbic/
daca vrei sa intelegeti omul documenteazate despre sistemul limbic

| mentholinks a răspuns:

Ai observat bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde acum si de fata. Sunt si fete care prefer baieti seriosi. TU trebuie sa gasesti una asa.

| LumiBo a răspuns:

Chill boy, ai doar 19 ani. O sa gasesti tu pe una sa te iubeasca pentru cine esti. Incearca sa fii tu insuti si cand dai de una "relativ" serioasa baga si tu bancuri din alea seci invechite, s-ar putea sa aprecieze intentia ta de a o impresiona.
Bafta

| AnonimulXXLlol a răspuns:

Nu e neapărat. Eu am un simţ al umorului destul de dezvoltat, şi tot aşa e. Încearcă să crezi în tine, poate de la faptul că eşti neîncrezător.

| Enikő_Panţi_1997 a răspuns:

Fi tu insuti nu fi ceea ce nu esti doar pentru placul fetelor ai sa gasesti o fata care sa te iubeasca asa cum esti

Răspuns utilizator avertizat
| Enikő_Panţi_1997 a răspuns (pentru RobertG101):

Ei no nu-i e chiar asa sa stii

Răspuns utilizator avertizat