| Alina993 a întrebat:

Am observat un lucru ciudat! Nu ma gandesc in general la sex decat ocazional, insa cateva zile,cam odata la o luna, visez fara sa vreau la tipi puternici, la acte sexuale pe masura cu toate ca sunt intr-o relatie serioasa si nu vreau sa insel.

M-am simtit aiurea cand un tip tare se dadea la mine iar eu ma simteam intre ciocan si nicovala si nu stiam cum sa par ca nu ma atrage, deoarece nu vreau sa intru in combinatii nasoale.Chiar de ar fi un strain nu m-as accepta ca fiinta umana sa gresesc,deoarece nu gura lumii conteaza ci gandurile mele
Fiziologic organismul meu tanjea dupa copulatie si ma lasam daca nu aveam prieten.
Pana la urma am venit acasa si m am masturbat cu dusul de mai multe ori pana cand gandurile rele mi au trecut.

Mai spun ca in relatia mea cu prietenul ne intelegem de minune suntem suflete pereche, el incearca totusi sa scape de ejacularea precoce.

Insa sincer si fara ascunzisuri simt in unele zile nevoia iminenta de a avea un act sexual sanatos in care nu exista nicio slabiciune fizica din partea partenerului. Apoi ma invinovatesc singura dupa ce starea de excitare trece dar amintirile rusinoase raman si nu stiu cum sa gasesc o solutie la toate.

Voi fetelor ati trecut prin asa ceva? Cum rezolvi problema pentru a fi cu constiinta impacata si a tine departe aceste ganduri care nu sunt permanente ci te viziteaza asa doua trei zile si apoi pleaca?

Răspuns Câştigător
| Jackul336 a răspuns:

Sut baiat! Tu te afli fix in perioada fertila iar descrierea ta e caracteristica.
In era primitiva, femeile aflate in perioada fertila se cuplau cu masculi alfa deoarece acestia au genele puternice din care rezulta indivizi sanatosi.

Astazi lucrurile s-au schimbat intro anumita masura, baietii sunt educati sa fie monogami sau unii (1%) se nasc cu aceasta fire iar a avea un partener monogam e un motiv sa fii si tu mai atenta la tine.

Gandeste te ca el e mereu la cote inalte si poate nu inseala.

El sa faca un sport si exercitii kelen ca sa si intareasca organismul iar tu sa tii cu dintii de relatie

pa pa

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Singura ta "vina" e ca iti doresti o viata sexuala sanatoasa,visele raman vise,gandurile ganduri,ajunge sa nu le transformi in practica,iar din ceea ce ne spui,departe de tine lucrul asta.
Asa ca,problema e doar vinovatia pe care o simti tu.
Si-ti propun sa te intalnesti mai des cu iubitul tau si sa discuti mai mult cu el,mai deschis,pe teme sexuale.
Posibil ca si tu sa te eliberezi de vinovatii,si el sa se simta vizibil incurajat,daca il faci pe el personajul masculin al viselor tale.
In orice pereche,relatiile sexuale au o temperatura proprie,un mers al lor extrem de intim si nu-l poti gasi fara comunicare,cauta sa te deschizi si ajuta-l si pe el sa se deschida,nu-l condamna,nu te condamna nici pe tine,esti o persoana sanatoasa si-ti doresti o viata sexuala satisfacatoare, nu e nimic rau in asta!
Solutia, deci, sta in puterea ta sa imparti cu iubitul tau tot ce te framanta, posibil sa ai surpriza sa descoperi o multime de lucruri pozitive si in mintea lui.happy
Curaj!

| cuvant a răspuns:

Eu zic sa discutati in cuplu si sa incercati sa va cunoasteti si sexual... daca se va intampla acest lucru s-ar putea sa ai surpriza ca el sa fie exact ce iti doresti

| valentingb a răspuns:

Este normal sa vrei ceva, care la randul sau, e normal. Vrei sa ai o viata sexuala corecta. Cat despre tipul ala caruia i-ai fi cedat daca nu erai intr-o relatie, abia acolo mi se pare o problema, banuiesc ca nu simteai nimic pentru el.
E normal in adolescenta sa vrei, dar mintea mereu va fi mai puternica decat trupul. Daca prietenul tau are o problema, sa stii ca poate si altfel sa te "ajute", iar daca nu, asta e, poti avea o alta relatie cu altcineva. Asta l-ar distruge, asa e, dar daca nu mai poti, asta e. Doar nu incepe sa umbli cu 2-3 tipi, asta duce undeva foarte departe, si foarte urat.

| edyBit a răspuns:

Draga se vede ca tu doresti sa inseli ai grija sa nu regreti dupa cred ca este si ceva normal lucrul asta nu tine daca esti fata sau baiat tine de cat de mult o iubesti pe persoana care iti e alaturi gandeste-te bine daca chiar merita 2 ore de placere cand baiatul ce iti este alaturi ar face orice pentru tine

| MickeyEs a răspuns:

Discută cu prietenul tău! Poate o să se simtă prost şi o să meargă la sală, o să-şi întărească tot ce trebuie. happy Sau poate...te lasă să-ţi satisfaci poftele.

| KiLLeRthEb3st a răspuns:

Bai eu iti zic ca e bun modelul k3 e puternic