| Luminazilei a întrebat:

Am relatii sexuale cu un baiat de 6 luni,noi nu suntem impreuna, el are prietena(virgina) insa cind ne-am cunoscut si am avut prima data sex la fel avea prietena insa alta,problema este ca eu sunt indragostita de el, nu i-am recunoscut niciodata ca nu a fost nevoie fiindca ne credem doar prieteni buni insa cind ne vedem nu ne putem abtine sa nu facem sex, am ajuns sa fiu confunda si vreau sa inteleg daca intre noi e o simpla prietenie sau are ceva sentimente pentru mine(uneori i-si arata gelozia pe fata insa cind il intreb de ce e gelos trece la alt subiect si evita raspunsul)

15 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Momentan esti obiectul lui sexual. Daca vrei parerea mea, poti sa schimbi asta, daca zici ca il iubesti. Apari cu un alt baiat in fata lui, "din intamplare". Te saruti de cateva ori cu acel baiat ( un amic bun care sa faca asta pentru tine). Dupa care, ii spui ca s-a terminat cu aprtidele de sex pentru ca ai iubit si vrei sa o faci doar cu el. Odata ajunsa aici, isi arata adevarata fata. Ori te jigneste, si atunci sti9i ca nu ai pierdut nimic, ori, poate iti spune ca vrea sa fiti iubiti, daca simte si el ceva pentru tine.

ps: Totul e sa nu mai continui in situatia asta...

| SkyPilot a răspuns (pentru Purec):

Deci: avea prietena, Luminazilei era amanta. S-a despartit de prietena, si-a gasit alta, Luminazilei ramane amanta in timp ce domnul vrajeste cu romantism la virginuta. Chiar nu avem de loc simtul realitatii?
Hai sa zicem ca se materializeaza acei 3% sansa si el ramane cu ea. Peste 2-3 ani el vede o bunaciune. Ce crezi ca se intampla, acum ca omul stie ca amantlacul e un lucru acceptabil? Ca sa nu mai vorbim ca la orice cearta maai serioasa vor apare de ambele parti tot felul de argumente din trecut. Eu sunt partizanul unui inceput de relatie imaculat. Si asa de obicei lucrurile nu prea merg bine, dar daca incepem cu bagaje va fi si mai si.

| Purec a răspuns (pentru SkyPilot):

Domnu cu simtul realitatii, care dai procente numai de tine stiute? 3% sansa? Si mai comentezi despre si simtul realitatii, cand tu aduci in fata procente tampite happy

Oamenii se pot schimba, daca nu crezi, atunci toti vor fi imbecili si cretini si ramai singur in coltisorul tau. Oamenii merita o a doua sansa. Daca vrei chestii imaculate, foloseste niste Ariel, nu te mai baga in relatii!

Daca vede peste 2-3 ani o bunaciune, care e problema? Poate sa vada o bunaciune si un alt baiat...acum vrei sa nu mai stea cu niciunul niciodata pentru ca sunt toti tampiti si se uita dupa bunaciuni?laughing

| Lolittaa a răspuns:

Prietenia cu beneficii nu o sa iti aduca nimic bun...in cel mai bun caz se va incheia cu o relatie intre tine si el iar in cel mai rau caz se va incheia foarte prost pentru ca tu pui sentimente, investesti psihic in relatia asta ciudata in schimb el e doar pe partea fizica, ceva nu merge, eu zic s aiti cauti pe cineva care s ate merite, cu care sa ai o relatie d ela incept si sa lasi aceste "prietenii"big grin

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi gelos si daca ar avea un harem cat al ultimului sultan.
Cu greu ma abtin sa spun ceva despre situatia in care te complaci, dar stiu ca nu e treaba mea sa te judec.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Pentru ca e clar unde bate intrebarea ta, nu cred ca e cazul sa te gandesti la sentimente din partea lui. Daca ar fi vorba de sentimente pentru tine, prietena virgina ar dispare ca fumul. Am avut parte, mai ales prin facultate, de multe partide de sex cu fete care, desi le spuneam ca este noaptea respectiva si atat, isi inchipuiau ca ma pot convinge in pat sa raman cu ele. Nici vorba de asa ceva. Noi, baietii, nu suntem atat de recunoscatori pentru sex cat sa ramanem cu una fata de care nu simtim nimic (sau aproape). In schimb daca iubesc o fata (sa zicem o virgina care habar nu are de nimic), prima partida cu ea imi ramane in amintire pe cand o partida la mare arta, cu una foarte priceputa dar fata de care nu simt nimic, se uita destul de rapid.
Stiu ca acest raspuns nu imi va adduce o funda din partea ta insa prefer sa iti arat clar cum stai.

| Luminazilei explică (pentru SkyPilot):

Insa la noi nu e vorba de o noapte sau doua, au trecut deja 6 luni in care sunt sigura ca in pat e doar cu mine,ii place foarte mult sexul cu mine,si i-mi zice mereu sa stau acasa, sa fiu cuminte, uneori ieseam in club si venea cu masina dupa mine sa stie ca ajung in siguranta acasa, i-si face griji pentru mine, de curind l-am intrebat daca el se gindeste la ce simt eu pentru el si mi-a raspuns tipic da se gindeste insa nu se poate imparti in 2(((

| SkyPilot a răspuns (pentru Luminazilei):

Te imbeti cu apa rece. Acum nu ma crezi, dar ai sa te convingi in timp.

| Alcyon a răspuns:

Nu accepta sa fii pe planul doi. Chiar atat de mult de iubesti pe tine insati, incat sa stai dupa fundul unuia care nu stie ce vrea?! Sunt atatia baieti singuri, care-si cauta prietena, iar tu te tii dupa tipul acela, care sincer vorbind, isi cam bate joc de femei (si de tine, ca te pastreaza pe post de roata de rezerva, si de prietena virgina). Probabil ca-n sinea lui isi rade de voi, ca sunteti asa naive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii iubesc, in general, o singura femeie. Dar si-ar dori sa faca sex cu toate...

| corhaz a răspuns:

Nu vrei sa fim amici? laughing si eu vreau asa o prietenie.e destept ala iti spun sincer ea e iubita lui iar tu ca bonus obiectul sexual.2 in 1

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Voi doi sunteti doar prieteni cu beneficii si si-a aratat gelozia ca nu ii convine ca altul sa se bage si sa ii fure gaura cum ar veni mai pe scutr te foloseste, abtine-te sa nu intri in pat cu el ceva vreme sa vezi cum se comporta cu tine

| Luminazilei explică:

Ideea este ca ma simt bine cu el si atita timp cit nu am iubit nu ma deranjeaza, insa nu stiu cit de departe o sa ajungem, el mi-a zis ca noua ne e bine ca prieteni impreuna nu si ca iubiti

| Luminazilei explică:

Cum am inteles la el sunt 0 sentimente si ca exista sex de lunga durata fara a avea sentimente. Oricum nu inteleg de ce nu si-ar gasi alta, eu nu fac sex oral sau ceva de genul, doar simplu sex.Cu prima iubita avea sex insa oricum la mine venea indeosebi cind era in stare de ebrietate la prima persoana la care se gindea eram eu.

| Purec a răspuns (pentru Luminazilei):

Daca faptul ca atunci cand era beat se gandea sa rti-o traga, voiai sa fie un argument ca baiatul asta e bun, ced ca de fapt, faci misto de noi laughing