| -TattO- a întrebat:

Am revenit si eu pe aici o leaca :d
Salutare voua.

Am niste intrebari minore si as vrea sa imi raspunda mai mult fetele.
Am intrebat niste amici care le mai au cu fetele insa vreau si raspunsul vostru.

Voi ati fi atrase de un baiat inalt sau scund? sa zicem unu de 1, 76 vs 1, 65-70?
Ati fi atrase de unu gras sau slab? fara alte optiuni, decat astea doua!

Ma mai intrebam despre intratu in vorba cu o fata, ce preferati? indirect sau direct? Pe strada cand intra in vorba unul cu tine pare putin deplasat, nu? mai ales ca te sperie cand vine langa tine si te trage sau pune mana pe tine direct.
Normal se pastreaza o distanta. De preferabil unde vi se pare cel mai ok ca sa intre in vorba un baiat cu voi? unde sa nu aveti ce reprosa, cum ar fi. pe strada.
Am vazut aseara o intrebare despre muschi sau a fi smecher ca sa atragi o fata, sunteti de acord?
Una este sa te ingrijesti, si una este sa fi indopat cu smecherie si muschi. Ce persoane va atrag pe voi? In afara de faza cu sa aiba grija de voi, ca asta este ceva logic.
Cam atat! astept pareri.

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

1. Nu conteaza cati m are, dar important este sa fie mai intalt ca mine.
2. Nu am nimic impotriva baietilor mai grasi, dar impotriva celor care seamana cu o scandura, da. In concluzie, aia mai grasi. happy
3.Prefer direct, nu de alta... dar ma enervez cand cineva nu trece direct la subiect sau ma ia pe ocolite. Se poate sa intre in vorba si pe strada, pur si simplu apreciezi ca a avut curaj sa se bage in seama cu tine. Dar totusi trebuie sa o iei incet, adica sa nu o intrebi direct "vrei sa fi cu mine?"... laughing
Nu, nu sunt de acord. Intr-adevar fetele sunt atrase de baietii cu muschi, dar asta nu inseamna ca altor baieti nu mai acorda importanta. O fata se poate uita la orice fel de baiat. Depinde... nu iti place de unu` doar pentru ca are muschi, conteaza si multe altele.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Ceea ce intrebi tu nu prea poate sa-ti zica o fata ca de multe ori auzi pe una ca zice ca vrea unul atent cu ea, sensibil, amuzant si etc si a 2-a zi o vezi cu unul care e opusul la ce a zis ca vrea.
Exista fete care sunt atrase de persoane grase sau slabe. Cunosc fete de 1.50 care prefera baieti de aproape 2 m, si fete de 1.90 care sta cu unul de 1.65.
Nu poti sa te duci la o fata sa-i zici direct ce vrei dar poti sa te duci sa porti o conversatie normala. Zici ca o fata se sperie daca o atingi sau daca o iei la intrebari dar nu s-a intamplat ca sa intrebi vreo data unde se afla o anumita locatie, si sa te grabesti foarte rau? Atunci iti mai pasa daca aia se sperie? Sau daca o sa-ti raspunda? Nu! Iti pasa doar sa afli raspunsul, si in final il primeai fie de la ea, fie de la urmatoarea persoana abordata.
Nu poti sa ai mereu accept, poti sa ai si refuzuri. Depinde in ce stare e persoana, unde ii e gandul si cum reusesti sa o abordezi.
Eu am reusit sa fac rost de numarul si id-ul la 2 fete doar intreband unde se afla cel mai bun loc de pizza in oras.
Ceea ce intrebi tu sunt lucruri verificare si reverificate de peste 20 de ani (ma refer la persoanele de unde am aflat aceste chestii, care au carti si clipuri cu toate aceste "secrete").
O fata nu vrea un "shmecher" ci o fata vrea un lider.
Ideea e ca ala care se crede smecher da impresia de lider deoarece nu prea isi bate nici unul cu mintea intreaga capul cu el (decat daca exagereaza). Asta o lasa pe fata sa creada ca nimeni nu comenteaza in fata lu' ala si ca e un adevarat lider care o sa o protejeze si stie exact cum sa se comporte cu ea.
Pe scurt o fata vrea un lider, care stie "what a girl wants". De multe ori fetele vor sa stii ce vor fara sa-ti zica ele nimic (si e logic, doar nu o sa stea ea sa-ti zica "acum ma poti saruta, acum imi poti atinge sanii").
Toate chestiile astea au fost studiate si de mine si functioneaza.
Sa ai zambetul cat mai natural, vocea cat mai ridicata si clara, sa nu-ti fie "teama" sa o privesti in ochi calm (afli daca esti calm daca clipesti cat mai incet posibil).
Ar fi mai multe chestii dar pe scurt conteaza mai mult limbajul trupului decat ceea ce vorbesti (altfel cum reusesc unii care nici nu vorbesc bine aceeasi limba ca fata sa o convinga la o noapte de sex?). Raspunsul e si misterulprintre multe altele.
Cand abordezi fata trebuie sa ii dai impresia ca esti o persoana sociabila, care de obicei intra in vorba cu toata lumea (poti sa te obisnuiesti intrand in vorba sau doar intreband ceva cel putin 5 persoane straine (dar sa nu le alegi tu, ci primele 5 care le prinzi).

| Mynewlifestyle a răspuns:

Sti faza e ca...mie imi place oricum de inaltimea meahappy si sa nu fie ici gras nici slab stiu ca ai spus fara alte variante dar nah...sau daca nu unul inalt is slab ca sa fie is cum zici tu

| OnlyGirl a răspuns:

1.de exemplu eu sunt atrasa si de baietii scunzihappy
2.pot sa fie potriviti, adica nici prea grasi dar nici prea slabi
3.mai degraba directbig grin e mult mai dragut din partea unui baiat sa-ti spuna in fata ce are de zis...
4.pe strada, oriunde unde sunteti singuri
5.nu sunt de acord, adica aspectul fizic conteaza doar aprox 50% restul tine de comportament
6.pai genul de pers care am simtul umorului si baietii care nu sunt nesimtiti adica care nu isi bat joc de tine dupa ce te-ai certat cu ea
Dupa parerea mea pari sa fii un tip de treaba si ai sa ai destule sanse cu fetelewinking

| ramoyoopisicel a răspuns:

1. Prefer un baiat inalt. Adica ma rog sa nu fie mai mic decat mine la inaltime.
2. Pai mai bine slabut decat grasut big grin
3. Prefer intratul in vorba indirect. Direct e prea deplasat cum ai spus tu.
4. La un film, la teatru ar fi cel mai ok de intrat in vorba. Pe strada in nici un caz nu.
5. Baietii smecheri atrag doar fete "prostute". Daca ai putin cap nu te uit la unul smecher. Cei smecheri mai au si alte fete. Nu numai una singura.
6. O persoana ingrijita. Nu-mi plac baietii care se dau mari.

| nobody_1518 a răspuns:

1.Mu conteaza inaltimea, sa fie mai inalt ca mine.
2.Mai slab, dar nu anorexic
3. Direct
4.Da,pare foarte deplasat mai ales daca n cunosti persoana respectiva
5.Ingrijit.

| raresel a răspuns:

Inalt. slab. direct. da, pare deplasat. la un pub. nu.

| TheUnikBiby a răspuns:

1. Nu prea conteaza, ideea este sa fie mai inalt ca mine.Dar pentru ca eu oricum sunt inalta, aleg prima varianta big grin

2. Stiu ca ai spus doar aceste 2 variante, dar cred ca cel mai bine este putin din amandoua.Sau ca sa te multumesc alegand o singura varianta, voi alege slab deoarece si eu sunt destul de slaba.

3. Cred ca direct ar fi cel mai bine. Uneori ma enerveaza cand cineva incearca sa spuna ceva, dar ocoleste subiectul si de aceea cel mai bine ar fi sa spuna totul in cateva cuvinte fara prea multa vorbarie.

4. Este bine, poti aprecia curajul, iti dai seama ca nu e un las, dar ce e drept nu e cazul sa te grabesti.Un salut, putina coversatie, si poate te alegi cu id-ul sau numarul de telefon.

5. Nu.Chiar nu suport tipul de macho boy.Nu cu muschii atragi o fata, chiar daca unele prefera ca baietii sa aiba muschi bine dezvoltati.Conteaza multe altele.De exemplu, o fata are nevoie de cineva sa o inteleaga, de o parte masculina in viata ei ce ii poate da anumite sfaturi mai bine chiar decat cele din propria rasa.Sunt multe alte lucruri care conteaza, si nu muschii.

| MarinaElena a răspuns:

Buna.

Depinde si ce inaltime are fata(adica in caz ca baiatul este mai scund decat ea...sunt mai mici sansele sa fie atrasa de el).

Aici...nu conteaza asa de mult. Dupa parerea mea...nu este asa de important acest detaliu, dar totusi! sa nu fie asa de gras![-x :O si in niciun caz un slabanog.de preferabil ceva intre.big grin

Depinde si despre ce doreste el sa vb.In cazul unor subiecte as prefera sa intre cat mai direct, alte putin mai indirect

Pt mine nu conteaza ce aspect are baiatul(cu sau fara muschi.cum arata la fata ma intereseaza putinbig grin).Si in niciun caz smecher! Baietii de acest gen ma enerveaza foarte
multangryangryangry

Daca ar fi sa aleg intre un baiat ingrijit si unul smecher poti si cat se poate de sigur ca voi alege prima variantabig grintongue.

Sper ca te-am ajutat!

| Alexxandra20 a răspuns:

Pai trebuie sa fie mai inalt ca mine adica peste 1.65, sa nu fie nici gras nici slab,depinde uneori e bine sa fii direct, nu trebuie sa fii smecher ca sa atragi o fata, trebuie sa fii natural