| Trap69 a întrebat:

Salut,sunt baiat, am 15 ani si sunt intr-o stare foarte proasta, Deci..ma atrag fetele, imi doresc sa fac sex, ma excita dar mi se pare foarte misto felul in care fac ele blowjob.Asa,la chip ma atrag doar unele,dar mi se pare ca si baietii sunt frumosi...Dar nu stiu cum sa zic,cand merg pe strada si nu ma gandesc la chestia asta nu am nicio treaba, adica nu ma atrag in nici un fel baietii, dar cand ma gandesc ma simt din nou la fel.Iar cand sunt in compania unor fete necunoscute ma intimidez foarte repede

Răspuns Câştigător
| Alina570 a răspuns:

Din cate stiu eu te nasti homosexual, nu "devii". Din pacate, cred ca la intrebarea ta, singurul care iti poate raspunde esti tu insuti si asta numai dupa ce vei avea destula experienta. Fetele te excita? Baietii te excita si ei in acelasi fel ca si fetele? Ai avut vreodata o relatie sexuala si daca da cu cine? Poate esti "bi". Sau poate admiri unul dintre sexe doar pentru frumusetea sa, nu neaparat pentru ca te simti atras sexual de el. In orice caz, cea mai sigura metoda de a afla este sa incerci si sa vezi ce se intampla. Incearca prima data cu fete pentru ca este "mainstream" si este cel mai simplu.

| tevad a răspuns (pentru Alina570):

Păi si tu te referi ca apoi să încerce si cu băieți?

21 răspunsuri:
| lime_3980 a răspuns:

Nu poti deveni homosexual...
Am un prieten homosexual si el spune ca e asa de cand s-a nascut. Poti sta linistit, poate ca te simti mai bine in preajma baietilor pentru ca esti la fel ca ei. E normal ca fetele sa te intimideze, s-au facut o gramada de glume pe tema "fetele sunt imposibil de inteles". Cand vei creste si vei fi cu o fata, o sa vezi ca nu o sa mai ai dubii.happy

| Trap69 explică (pentru lime_3980):

Am mai fost cu fete, am fost indragostit pana in decembrie si inca o prietena in iarna

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Naspa treaba...
Cand eram pe la varsta ta, citisem prin reviste ca e posibil ca la varsta aia sa apara ganduri 'homosexuale', dar acestea pot sa si dispara.
Incearca sa nu te gandesti, si mai ales sa nu faci niciodata asa ceva, pana se schimba treaba la 'mansarda', si vei fi normal, cred eu.
Exploateaza-ti fanteziile cu fete, sa uiti de baieti laughing

| Deaad a răspuns:

Stai domnule linistit, ca nu se intampla nimic.Oi vedea tu baietii frumosi la bot dar daca te uiti mai jos, naiba te ia.Ca asta implica homosexualitatea, nu? Deci esti la varsta in care vrei sa descoperi ambele sexe, sa vezi in ce parte te indrepti.Pe baieti doar ii admiri pentru ca inconstient si tu vrei sa fii ca ei, asta zice creierul tau.De asta ti se par frumosi baietii.
Dar nu cred ca vei ajunge asa.Homosexualitatea se manifesta mult mai tare decat doar faza asta a adolescentei care o ai tu.
Haos!(in loc de pacelaughing )

| TOOL a răspuns:

Daca o tii tot asa s-ar putea sa devii homosexual sa iti placa de un baiat anume, ti-as recomanda sa iti cauti prietena si sa nu te mai gandesti ca unii baieti arata mai bine decat altii. funda?

| djdani2010 a răspuns:

Bun frate laughing unde e intrebarea?

| Trap69 explică (pentru djdani2010):

Intrebarea este daca este posibil sa fiu homosexual

| ribe a răspuns (pentru Trap69):

Sau zoofil?

| piticelm a răspuns:

Cand te vei apleca dupa sapun, iti vei da seama singur.

| noink a răspuns:

E naspa sa fi homo. S-ar uita lumea a tine ciudat, ti-ai gasi greu un partener etc ( altele nu mai stiu nu traiesc experienta asta) Asadar inceara sa te axezi pe fete, sa fi si tu normal. Cand iti vin gnduri despre baieti, gandeste-te mai bine,, mama ce buna era aia,, decat sa te gndesti la baieti. E ca si cum ai fi obsedat de ceva si vrei sa scapi. Cum faci asta? Gandindu-te la ceva opus. Ganditul asta are o forta uimitoare. Dar in primul rand trebuie sa fi super mega decis ca nu vrei sa fi homo.

| reky a răspuns:

Incearca sa faci sex cu baieti, poate iti trece aceasta dorinta laughing

| DaRyuSN a răspuns:

E posibil sa fi bisexual, din moment ce iti plac si fetele. Dar probabil sunt doar ganduri din imaginatia ta, incearca sa-ti faci o iubita si o sa-ti dai seama cu trecerea timpului.

| 4cidr41n a răspuns:

Bun, un lucru important de retiunut. Nimeni nu iti poate spune daca esti homosexual.

Serios, vei primi raspunsuri aiurea. Nimeni nu te cunoaste mai bine ca tine. Mai ales in acest aspect.

Cea mai buna abordare este sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. Nu este nimic in neregula cu ceea ce simti si nu esti nici singurul. Te descoperi pe tine, cu ce iti place si ce nu. Nu poti sa iti schimbi orientarea sexuala indiferent care ar fi ea, si nu te baza prea mult pe etichete, gen bisexual sau homosexual pentru ca in cel mai bun caz sunt caracteristici generale. De exemplu daca un barbat care este heterosexual si casatorit a avut o relatie de scurta durata cu cineva de acelasi sex, asta nu il face homosexual, probabil bisexual, si nu e nimic in neregula cu asta.

Problema ar fi daca ar regreta ca s-a insurat.

Ai putea sa spui ca un homosexual prefera o relatie de lunga durata cu cineva de acelasi sex, emotionala si sexuala, iar un heterosexual nu prefera mai deloc o astfel de relatie. Un bisexual/a nu ar fi deranjat/a de o relatie sexuala, indifernt de sex. Cu alte cuvinte, sexul persoanei vine pe locul 2.

Poti sa arunci un ochi si pe graful asta si poate iti dai seamna unde te regaseti.
http://mttellek.files.wordpress.com/2011/08/kinsey111.png

E cam riscant, dar daca ai avea cu cine sa vorbesti despre asta, un prieten apropriat sau cineva cu mintea mai deschisa si fara prejudecati, te-ar putea ajuta oarecum.

Din nou, fantezii care implica persoane de acelasi sex sunt ok. Mai departe insa daca vrei sa experimentezi asta depinde de tine si nu ai nevoie de apropbarea cuiva.

| JIGHIRUS a răspuns:

Hai ca iti scot eu baietii din cap! ce vezi la un baiat? ma refer la tine ca baiat! par pe pucioare, pe piept......inteleg un show lesbi, e incitant! dar un show gay! scarbos! In legatura cu fetele necunoscute ar trebui sa ai mai mult tupeu!

| Trap69 explică (pentru JIGHIRUS):

Pai nu vad nimic la corp

| JIGHIRUS a răspuns:

Fratilor ma inebuniti cand aud ca te nasti homo! ar trebui sa zica doctorul care asista la nastere : asta e homo, asta e bi, asta e hetero! homo devii pe parcursul vietii! Depinde ce placeri si ce experiente ai! daca iti place de un baiat, poate iti place asa ca aspect fizic si ai fi vrut sa arati ca el! sau ceva de genu! Cauta o fata care sa te satisfaca pe deplin! si o vei dori din ce in ce mai mult!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru JIGHIRUS):

Asa e frate...

| Alina570 a răspuns (pentru JIGHIRUS):

Hmm, am citit o chestier mai demukt nu mai stiu autorul dar suna cam asa:

"Cine stie ca stie e intelept, urmeaza-l. Cine nu stie ca stie, e adormit, trezeste-l. Cine stie ca nu stie, e nestiutor, invata-l. Cine nu stie ca nu stie e ignorant, ocoleste-l."

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Mergi la un psiholog. Te v-a indruma mai bine si mai corect happy

| tevad a răspuns:

Păi si tu te referi ca apoi să încerce si cu băieți? Alina 570?