| MisterToki69 a întrebat:

Am si eu doua dileme.
De poti desvirgina cu prezervativ? (La baieti).
Cand te dezvirginezi te doare?
Dau funda

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor termenul de dezvirginare este folosit oarecum fortat, dar si impropriu, deoarece in mod practic nu se produce absolut nicio schimbare/modificare la nivelul penisului indiferent de modul sau tipul sexului practicat : vaginal, anal sau oral. Folosirea prezervativului nu modifica cu nimic actiunea excitatiei asupra penisului nici in timpul si nici dupa sex. In cazul marii majoritati al baietilor nu apare nicio senzatie de durere, aceasta putand sa se produca doar in cazul penetrarii unui vagin extrem de stramt infantil/nedezvoltat ori in urma penetrarii unei fetite foarte tinere. Dupa primul contact sexual, este posibil ca in subconstient sa apara anumite modificari care sa provoace o durere de natura "psihica" de regret/culpabilitate insa in cazuri extrem de rare, dar aceste nu sunt dureroase fizic. Deci poti incerca fara tema de a suferi.simti durere fizica. big grin

| mihai69 a răspuns:

1. Nu; doar cu o fată. Prezervativul se folosește pentru protecție. Dacă îl porți când faci sex cu o tipă prima dată - te dezvirginezi. Și fără el, tot te dezvirginezi. Dar dacă îl porți ca să te masturbezi (de exemplu) - nu te dezvirginezi.
2. Normal, nu.

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru ambele intrebari.