| Edyedy12332 a întrebat:

Am si eu o confuzie, prietena mea prezinta greata, stari de voma, lipsa poftei de mancare, si durere in partea de jos a abdomenului in dreapta. Acum cateva săptămâni cam 2-3 am facut sex, durexl era intact nu a ramas in vagin si nici nu era deteriorat... Exista cumva sansa de vreo sarcina sau e vorba de o apendicita daca nu e nici una as vrea pareri. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa fie sarcina, atata vreme cat toate partidele sexuale au fost protejate.
Posibil sa fie apendicita!
Mergeti la medic sau spital, daca are dureri, stari de voma si greata! Posibil sa fie inflamata si sa nu se sparga, ca face peritonita si isi risca viata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de mica posibilitatea ca prietena ta sa fi fost in zilele perioadei fertile cu 2-3 saptamani in urma. De asemenea avand in vedere si faptul ca a fost folosit prezervativul ca metoda de protectie contraceptiva si acesta a ramas intreg si intact la terminarea actului sexual, se poate presupune ca in asemenea conditii posibilitatea de formare a o sarcinii devine practic apropiata de 0 (zero) sanse. Este recomandat si indicat ca prietena ta sa se prezinte la medicul de familie pentru a fi consultata si diagnosticata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poate sa fie gravida. Pentru durerile de care vorbesti consultati medicul de familie sau un medic chirurg.

Răspuns utilizator avertizat