| ionutbosukiler a întrebat:

Am si eu o fata in clasa :* sta in fata mea e de treaba si am inceput sa am sentimente adica vorbesc cu ea si ma oftica cand vad ca toti se dau la ea sad imi vine sa innebunesc. Ieri nu prea m-a bagat in seama dar nu stiu de ce l-a bagat mai mult in seama pe colegu meu de banca (George). Eu sunt mai timid el e mai ambitios tot ii da cu palma la fund iar ea se supara un pic pe el dar dupa iarasi vb mai mult cu el decat cu mine sad Odata George vorbea cu niste colegi si le-a spus ca Antonia e buna de p***a (scuzati) iar ea iarasi s-a suparat pe el si dupa o zi iarasi vorbea cu el adica nu zic ca nu vorbesc si eu cu ea dar nu chiar asa ca el... Oare daca i-as da si eu cu palma la fund sau as spune ce a spus el ca e buna de **** m-ar aprecia mai mult? Nu stiu ce sa fac, innebunesc crying ajutati-ma VA ROG sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l imita, o vei jigni pe fata si tu vei pica intr-o pozitie foarte neplacuta.
Ei ii place George si tu esti in fata primelor sentimente pe care le simti pentru o fata si a primului tau rival.
Si, probabil si in fata primului refuz din viata ta.
Din ce ne postezi aici, George e mai dezghetat si mai golanas si ei ii place, o magulesc atentiile lui.In curand insa,George isi va da in petic si o va rani, deja a facut prima lui gafa.
Singurul lucru pe care il poti face tu, acum, e sa ramai cu ea in aceleasi relatii bune, pentru ca in ziua in care George o va rani sa aiba pe umarul cui plange.
Abia atunci va vedea si ea si va intelege calitatea reala care se ascunde sub timiditatea si seriozitatea ta, un baiat linistit si cald care ar primi-o oricand cu bratele deschise...stii ce balsam e asta,pentru un suflet ranit?
Deci, ai rabdare si ramai acelasi, nu incerca sa adopti stilul golanesc al lui George si al nimanui, fii intotdeauna tu.
Se va gasi cu siguranta fata potrivita care sa aprecieze felul tau de a fi.
Si invata sa astepti, e o trasatura esentiala a oamenilor puternici.

| ionutbosukiler explică (pentru greece12):

Nu mai astept! Gata! ( Si totusi daca George i-a spus sa se mute cu el nu a vrut Antonia sa se mute cu el, si i-am spus si eu sa ma mut cu ea si a spus ca sa ma duc doar ca are coelga de banca am intrebat-o si eu asa)... Nu mai inteleg nimic...

| greece12 a răspuns (pentru ionutbosukiler):

Nu te grabi,discuta cu fata si daca accepta sa stai cu ea,nu mai astepta.
Dar, nu te grabi.
Nu-i nevoie sa intelegi ceva, stie ea mai bine, nu te lua dupa George, cauta sa te apropii de ea!

10 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Probaabil si fata are adminrati pentru acel baiat. trebuie sa te bagi in viata ei mai mult pana sa ii poti da si tu palme pe fund trebuie sa aiba sentimente pentru tine. stai mai mult in preajma ei. fa in asa fel incat sa existe cat mai multa comunicare inr voi. fa mereu sa nu se plictiseasca si sa se simpta bine, oferei toata atentia sa nu aibe nevoie de nimic de la alti.

| ionutbosukiler explică (pentru zahy):

Dar vorbesc si eu cu ea si o bag in seama... Oare are alte asteptari de la mine? Sa nu fiu ca George? Nu inteleg sad

| zahy a răspuns:

Nu trebuie sa fi ca george trebuie sa fi tu dar fara timiditate. si eu sunt exagerat de timid si am pierdut multe. sa nu intelegi prin a nu fi timid sa te comporti nca george sa zici ca e buna de... si sa pui mana pe fund asta e nesimptire. tu fi destepta si studiaza situatia seara la culcare pune intrebari seara la culcare ce ai putea face ca maine sa fie si mai atasata de tine. trebuie sa iti vina idei bune sao atragi. trebuie sa fi unpic creativ sao faci sa rada. sao faci sa creada despre tine un om care o scoate din plictiseala. trebuie mereu sa ai un comentariu cand e trista s-o faci sa rada cand e trista. cand nu are chef de nimica nu e bine sa intervi prea mult dar nici sa taci. adui mereu zanbetu pe buze. si te va iubi. invata bine so poti ajuta la lecti. indiferent de situatie tu trebuie sa inveti bine ea e probabil prima iubire si vor urma si altele daca ai carte incap vei avea multe sucesuri daca scapi si de timiditate

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nuu.
Trebuie sa fii tu nu sa copii pe altii. Falsitatea se simte.
Probabil exista atractie intre ei.Ii da fiori chiar si cu stilul asta ciobanesc-carpatin.
Ideea pe care trebuie sa o intelegi e sa fii mai indraznet.Sa fii tu actorul principal din filmul vietii tale nu doar un figurant(persoana care participa la desfasurarea actiunii unei piese de teatru, a unei opere sau a unui film numai prin prezenta fizica sau prin gesturi, atitudini etc., fara sa rosteasca nici o replica.Persoana care este prezentata la desfasurarea unui eveniment, la o intamplare etc., fara a participa efectiv la ea)

Fii mai istet, mai ambitios si da-i fiori, dar intr-un mod elegant.

| NataliaNicole a răspuns:

Sunt fata. in niciun caz sa nu ii dai cu palma la fund. intr.un timp imi placea si mie dar acum nu mai suport sa mi se faca asta decat din partea iubitului meu. sa revenim la subiect. nu trebuie sa fii ca George. acel baiat din cate am inteles este un marlan nesimtit. daca vrei o relatie cu ea mai bine atrage.i atentia prin alte feluri. nu prin datul cu palme la fund si sa.i spui ca e buna de... daca fata vrea actiune asta e alta poveste ceea ce nu cred. toate fetele vor o relatie frumoasa bazata pe incredere. decii sfatul meu e sa te bagi mai mult in seama cu ea sa.i arati ca.ti pasa si daca vrei sa faci ceva fizic ..paii gadil.o joaca-te cu ea, alergativa, ciufuleste.o si ia.o in brate asta e mult mai eficient decat sa.i dai cu palma la fund straight face wtf. acum depinde si de ea. daca e genul de fata perversa pune-i si tu mana, pipaio. mi.e nu.mi place nust ce sa zic. sper ca te.am ajutat :3 puup.:***

| zahy a răspuns (pentru NataliaNicole):

El e timid si daca face cum zici so ia in brate cand intre iei nu e nimic si mai ales sa insiste o sa fie fraieru scoli. e penibil ca o persoana sa te ia inbrate cand tu cam respingi acea persoana. exista doar comunicare intre iei, trebuie so ia cu inceputu adica comunicare pana sa ajunga so ia in brate trebuie acordat timp in care s-o faca sa se ataseze de ea de l-a luat in brate pana la un sarut este un pas foarte mic, dar in cazu lui deocamdata nu e cazu. el este la primul pas adica sa se faca placut odata facut placut poate trece la pasu doi luatu in brate si sarutu. acesti pasi 2 si 3 sunt foarte rapizi nu poti lua o fata in brate si sai dai drumu e penibil daca nu sunt impreuna. asa ca dupa ce se face placut acesti 2 pasi luat in brate si sarut se intampla instantaneu. de asemenea si ghidilatu. alergatu si joaca sunt la primul pas. dar pe langa asta trebuie so incante si cu limbaju lui sa fie unpic superior in comunicare. sa aiba multe cunostinte in ceea ce ea este interesat. sa ii arate ca stie cam tot ceea ce ei ii place sa comunice despre lucrurile care iei ii place etc.

| ray2013 a răspuns:

Scapa de timiditate ca nu e buna, nici in anturaj nici la munca, nici cu fetele, trebuie sa mai iesi din casa sa socializezi.Si in legatura cu fata pe care o placi, eu zic sa-i spui ce simti fata de ea si atat, daca spune ca nu esti bun, si te ia la misto mergi mai departe, o lasi ca nu e buna pentru tine mai sunt si alti pesti in lac.

| bolatsezen a răspuns:

Prinde curaj si dte la ea daca simte ceva va spune direct DA daca putin sa se gandeasca acum depinde de ea bft vei avea nevoie