| MaiaXAlexandra5 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum as putea sa-mi dau seama ca ma place un baiat adica el tot timpu ma tachineaza si vorbeste cu mine mereu. Va rog raspuns urgent, funda la cel mai bun sau la primul

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Tachinatu asta e cu dus si intors si poate sa o faca numai ca sa te supere sau sa faca baza de tine nu si ca te place.Asa ca iti voi spune cateva lucruri din care sa iti dai seama daca e pentru ca te place sau nu :

1-Te suna si vb cu tine fara motive
2-Bate apropouri legate de tine si el
3-Iti face dulcegarii
4-Te face sa razi
5-E in preajma ta tot timpu si te tachineaza pentru ca te place
6-Te invita in Oras
7-Ar vrea sa mergi cu el sa fiti doar voi doi
8-Daca esti cu el te atinge subtil pe mana si te ia in brate fara un motiv anume.Sau iti face mici cadouri, flori ceva dulce sau depine.
9-Seara vb cu tine foarte mult si vrea sa fie sigur ca te simti bine
10-Daca te saruta e clar ca te place.

| schmoll a răspuns:

Te place, sunt semne clare, craciun fericit

| S1mplu a răspuns:

"A place" la baieti (unii dintre ei), inseamna mai mult, cum arati si cum te comporti sau pur si simplu se prostesc. Dar daca chiar doresti sa afli daca te place cu adevarat, fi curajoasa si incearca sa-l intrebi tu pe el daca ceea ce face este pentru ca te "place" sau o face doar ca se plictiseste, dar ai grija,"unii" si ma refer la 90% din baieti vor doar un singur lucru, pe langa altii 10% probabil te "plac" cu adevarat. Bafta si nu uita,nu toti baietii sunt "plini de pufoshenie roz si dragalasenie" asta-i metoda lor prin a cuceri fetele unde unele fete spun de genu : ("Sa uitat la mine! vine incoace,ce ma fac,ce sa-i zic,cum arat,! nu stiu ce), intelegi? nu vrei sa fi ca ele nu? atunci fi mai barbatalaughing si spune-i in fata ce simti, daca si tu il placi, daca nu, atunci nu are rost.

| CheLoo23 a răspuns:

Alexandra happy daca acel baiat tot te te tachineaza si vorbeste cu tine iti da atentie crezi ca siar dori mai multe deja e baiatul tauwinking nu mai trebuie sa iti dam noi un sfat pentru ca tu deja sti inima ta iti spune astawinking mai ai rabdare putin putin si vei vedea ca te va invita la un suc in oras...happy ai incerdere in ce iti spun nu mai dureaza mult happy

| Morfina060 a răspuns:

Depinde ce fel de baiat e... ori te place (una la o mie )ori vrea sa te ****, pentru ca asta cauta majoritatea.