| adina_8849 a întrebat:

Am si eu o mica dilema... daca fac sex neprotejat iar iubitul meu nu ejaculeaza in mine sunt sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| alinutza99 a răspuns:

Adina stai linistita. daca baiatul stie ce face nu o sa ramai gravida. el simte cand trebuie sa ii vina si iasa din tine. eu fac sex neprotejat cu iubitul meu de 2 ani (am 18 ani, el 19) si nu am patit nimic pentru ca a avut grija!

nu te lua dupa toti virginii, dar trebuie totusi sa fiti atenti si sa aveti grija de voiwinking

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, din cauza lichidului preejaculator care contine spermatozoizi. Se apreciaza ca exista un risc cuprins intre 4 si 27% pentru fiecare contact sexual, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti tu.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! DA! DA! Nu ai auzit de lichidul preejaculator?! Daca nu, pune mana la varful penisului cand este excitat, si ai sa-l simti! E plin de mici tarzanei, care abia asteapta sa-ti penetreze ovulul, dupa ce partenerul tau, potential inconstient si egoist te-ar penetra neprotejat! Nu va jucati cu focul! PROTEJATI-VA!

E plin de boli, si mai pandeste si coana cu coasa!

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

| thereforyou a răspuns:

Intrebare : Cati dintre cei care au raspuns sunt virgini?
@adina
Eu practic de mult timp coit intrerupt si pot spune ca nu am avut niciodata nici un accident. Sa fim seriosi, sexul inseamna placere, iar PREZERVATIVUL anuleaza orice placere, la barbat ma refer.

| rony a răspuns:

Stai linistita, am facut si eu si nu am avut surprize.

| Dianné a răspuns:

Pfff... Exista prezervativ, draga! E greu sa mergi la farmacie sa cumperi? Decat sa ramai insarcinata, mai bine misca-ti popoul de pe scaun, catre farmacie. Si, da! Sunt sanse, spermatozoizii pot "scapa" oricand. Daca vrei sa iti asumi riscul, fa-o neprotejat! Poate iti este lene sa mergi sa-ti cumperi prezervative, dar o sa plangi cand vei vedea testul de sarcina pozitv! big grin Cu protectie, nu ti se va intampla nimic. Bafta!

| TabooR a răspuns:

Din pacate LOGIC! ca da

| adina_8849 explică:

Draga mcdreamy eu nu stau sa imi programez cand fac sex si daca e sa se intample se intampla nu ma gandesc cu 30 de min inainte ma las purtata de val pe moment dar totusi multumesc de sugestie.si pentru cei ce au inteles ca eu cred ca-s gravida s-au inselat era doar o simpla intrebare.iar thereforyou are dreptate mai documentati-va si voi eu am facut-o nu-s sanse sa ramai insarcinata daca nu ejaculeaza in tine iar daca sunt, sunt sanse foarte mici.multumesc tuturor pentru sugestii.

| adina_8849 explică:

Aaaaaaaaaaaa si inca ceva pentru cei care nu stiau si cu prezervativul sunt sanse sa ramai si pe tema asta mai documentati-va se poate rupe sau mai stiu eu ce, asa ca eu prefer sa ma risc asa, sunt majora ma descurc eu cumva.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Pai teoretic nu ar trebui sa ramai, dar niciodata nu se stie ce se poate intampla.cel mai bine este sa folosesti folosesti folia anticoceptionala(se introduce in vagin cu 30 min inainte de contactul sexual), iar dupa terminarea actului nu ai voie sa te speli decat dupa 2 ore.Sunt foarte sigure, daca ai vreo nelamurire trimite-mi un mesaj.

| pcosmina a răspuns:

Sunt sanse. Eu zic sa nu ristiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da scumpo, daca nu s-a terminat la sfarsit a facut-o pe parcurs. mai bine ia o Pilula de a doua zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu, vecina da!

| marya19 a răspuns:

Da.sunt sanse.pentru ca inainte sa ejaculeze elimina un lichid care si el contine spermatozoizi.asa ca nu e indicatwinkingai grija