| 999999 a întrebat:

Am si eu o nelamurire:am sani destul de mari si port decat bustiera si observ ca incep sa mi se lase din ce cauza? daca as purta sutine mi sar lasa si mai rau?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea cine ti-a spus ca atunci cind porti sutien sanii ti se lasa? Din contra tii ridica si tii face sa para mai ok, incearca sa porti si sutien dar cu cupe, nu-i lasa asa fara sutien la voia intamplarii.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Evita grasimile in alimentatie, ca altfel, peste o vreme o sa ne intrebi de ce ai vergeturi, etc, si fa exercitii fizice specifice pentru bust!, pentru ca normal k fiind mari=grei, si... ai gija sa nu "prajesti" decolteul! Vine soarele puternic!

eileen
| eileen a răspuns:

Daca porti sutien nu ti se vor lasa asa repede, eu ti-l recomand.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Ar fi bine sa porti sutien... sanii mari sunt frumosi insa trebuie sa ai grija de ei... de aceea poarta sutin ...incearca sa iti cumperi sutiene din bumbac in care sa te simti bine, sa nu fie stranta, sa nu fie cupa prea mica, bustiera sa o porti in casa... si cand stai acasa trebuie ceva care sa iti sustina sanii... daca ai sanii mari si nu porti sutien se vor lasa... si eu am sanii mari si mereu port sutien tocmai ca sa nu se lase, sunt si cateva exercitii utile pentru intretinerea sanilor ...eu le folosesc cu succes... daca imi dai adresa ta de email iti trimit exercitiile sub forma de poze... numai bine

| bismark65 a răspuns:

Ai auzit cumva de atractia gravitationala? asta-i motivul pentru care ti se lasa sanii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sutienul este recomandat pentru a-ti sustine sanii dar trebuie sa ai grija ce marime si forma de sutien iti alegi; trebuie sa fie perfect, sa nu iti creeze un disconfort si sa sustina.
Link ajutator: http://www.121.ro/articole/art3501-totul-despre-sutien.html

http://www.femeia.ro/......ienul.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din cauza faptului ca nu porti sutien ti se lasa si se vor lasa si mai mult daca nu vei purta.sutienul iti protejeaza sanul, nu il afecteaza.si incearca si sa iti masezi sanii cu o crema buna, reafirmanta.vei vedea schimbarea.

| mariana_2047 a răspuns:

Daca ai sani mai mari trebuie sa porti sutien si casa nu ti se lase la fiecare dusi dati cu apa rece sau in timpul liber maseazati cu gheata