| crissa20 a întrebat:

Deci am sanii destul de mari (98 diametru) si ii am cam lasatisad imi este frica sa nu se lase si mai rausad ma gandesc sa incep sa port bustiera cat stau prin casa si sa dorm fara ca de dormit cu bustiera in mod sigur nu voi reusisad Voi ce ziceti? ar fi ok sa port bustiera nu doar in oras, ci si prin casa? Mentionez ca pana acum nu prea am facut asta pentru ca ma simt mai,, libera" fara..Multumesc anticipat! si va rog fara mistouri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bustiera nu te ajuta. sanii se lasa fiindca nu faci destul efort, fiindca esti sedentara si muschiul pectoral e slab dezvoltat si nu poate sustine sanul. fara sport si mult efort, bustiera nu te va ajuta absolut deloc. daca vrei sa o porti si in casa (doar de placere, nu de altceva) va trebui sa ai multe bustiere, fiindca in loc de una pe zi, ajungi sa porti 2-3.
daca vrei sani fermi, fa efort fizic cu muschii pieptului si ai umerilor. fa sport (cat mai mult) si multa multa treaba prin casa (tot efortul pe care il faci cu miscari ample ale bratelor te ajuta). daca esti harnica, vei vedea rezultate destul de repede (poate chiar in 6 luni)

| crissa20 explică (pentru Brigaela):

Ideea e ca nu sunt sedentara! Doar ca serviciul meu nu prea implica sport, iar de mers la sala nu am timp, iar treburi prin casa mai fac! problema e ca sanii mei s-au lasat putin momentan, adica nu-i am la fel ca fetele care au silicoane sau care au sanii mici!sad

| Brigaela a răspuns (pentru crissa20):

Daca nu faci efort fizic intens minim 3 ore pe zi esti foarte sedentara si e normal sa ti se lase sanii. Tripleaza timpul in care faci treaba in casa, renuntand la activitati inutile si sedentare (TV, PC in afara muncii, etc) si vei vedea rezultate. Eu am sani mari si i-am avut foarte foarte fermi pana la 28 de ani. Dar eu fac foarte multa treaba in casa, iar in tinerete am facut foarte mult efort. prin natura maseriei sunt si eu foarte sedentara acum, dar vreo doua ore de munca in casa tot prind in fiecare zi (sau macar 6 zile pe saptamana)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, poartă bustieră prin casă sau chiar sutien dacă nu te incomodează foarte tare.
Pa-pa.

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Poti purta,desigur, dar ar fi mai indicat un sutien, bustiera nu prea ajuta sanii sa se ridice, insa stiu e mai incomod.
Dar in casa oricum nu te prea vede nimeni, ai putea sa te lasi si "libera".E alegere ta.
Bafta! kiss