| nimeni_2151 a întrebat:

Am si eu o problema de care mi-e jena dar trebuie sa ma interesez. Am incercat sa fac sex cu prietena mea care este virgina si am avut un preludiu mai lung peste o ora. Am ejaculat in chiloti si dupa nu am mai reusit sa am erectie deloc, ca si cum nu mai simteam nimic, nimic nu ma mai excita. Nu e singura data cand am avut asemenea problema, mi s-a intamplat de cateva ori dar nu repetat. Si avand contacte sexuale normale nu mi-am facut probleme referitoare la asta. Cred ca am ceva probleme dar nu stiu la cine sa apelez, nu cred ca e normal ce mi se intampla. Cu prietena mea mi-e jena sa mai dau ochii, dar o iubesc foarte mult. Am 18 ani si am mai avut impresia ca am probleme dar nu le-am dat importanta. Daca a trecut cineva prin asa ceva dati-mi si mie un sfat.

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Asa i se intampla si fostului mei prieten. Dar la el oboseala era cauza. Dar aveam rabdare si dupa 30 min incepeam iar.
Este posibil si la tine sa fie vb de oboseala sau sa fi stresat de o anumita chestie, de scoala etc.
Incearca sa te relaxezi mai mult. Si chiar daca iti este jena de prietena ta, eu spun sa vb cu ea. Sunt convinsa ca si ea te iubeste si te va intelege.
Mai asteapta un timp si daca observi ca tot asa este, mergi la un control. Nu trebuie sa iti fie rusine. Sanatatea ta este mai importanta!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici o problema, ati exagerat inutil cu preludiul pana a devenit complet neinteresant si neexcitant. Este normal ce ti se intampla si li se intampla multora, mai ales daca sunt incepatori si nu au prea mult discernamant. Daca iti bagi in cap ca ai probleme, vei si avea. Altfel esti absolut normal si poti avea o viata sexuala normala, cu conditia sa nu ai un preludiu de dragul preludiului. Preludiul tine pana cand ambii parteneri sunt dornici de penetrare, nu pana cand unuia ii trece tot cheful.

| monique a răspuns:

Ai abia 18 ani, deci inca nu te-ai reglat hormonal, deci nu e nimic anormal. Pur si simplu inca nu poti sa controlezi. Sfatul "specialistului": luati-o incet. Unde e graba? Nu are de ce sa iti fie rusine, o fata daca te iubeste te apreciaza pentru felul tau de a fi, cu bune si cu rele, nu pentru prestatia din pat. Nu trebuie sa fi un armasar care sa dea gata tot ce prinde. Invatati sa va bucurati de tot ce este: mangaieri, saruturi, imbratisari, si asa incetul cu incetul totul se va echilibra. Inca un mic detaliu: incearca la inceput sa-i acorzi atentie ei mai multa, si abia cand e pornita bine, lasa-o sa te porneasca si pe tine. Baietii, toti baietii au o perioada mai scurta si mai intensa de orgasm ca fetele. De aceea trebuie sa porneasca intai fata, si abia dupa ei. Asa or sa fie multumiti amandoi. Si dupa e normal sa nu mai vrei nimic, mai ales daca te-ai chinuit o ora...

| ioanateo a răspuns:

Eeeeeeeeeeeeeeeee prosti mai sunteti!

| nimeni_2151 explică:

@valentin. Asta ti-am cerut sa ma critici? Ti-am cerut sa ma ajuti.

| Valinsen a răspuns:

Tu la 18 ani te gândești la relații sexuale? De ce toți tinerii din ziua de astăzi vor numai plăceri? Iartă-i Doamne cum L-ai iertat și pe tâlhar pe cruce, căci neam desfrânat mai suntem.