| nimeni_2151 a întrebat:

Am si eu o problema de care mi-e jena dar trebuie sa ma interesez. Am incercat sa fac sex cu prietena mea care este virgina si am avut un preludiu mai lung peste o ora. Am ejaculat in chiloti si dupa nu am mai reusit sa am erectie deloc, ca si cum nu mai simteam nimic, nimic nu ma mai excita. Nu e singura data cand am avut asemenea problema, mi s-a intamplat de cateva ori dar nu repetat. Si avand contacte sexuale normale nu mi-am facut probleme referitoare la asta. Cred ca am ceva probleme dar nu stiu la cine sa apelez, nu cred ca e normal ce mi se intampla. Cu prietena mea mi-e jena sa mai dau ochii, dar o iubesc foarte mult. Am 18 ani si am mai avut impresia ca am probleme dar nu le-am dat importanta. Daca a trecut cineva prin asa ceva dati-mi si mie un sfat.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea de femeie, care am fost si virgina si ne-virgina si am avut in viata doi parteneri diferiti (din toate punctele de vedere), crede-ma ca orice preludiu care depaseste 20 de minute ucide cheful ambilor parteneri.

| gigiro a răspuns:

Mergi la un control la un medic androlog. Daca esti din Bucuresti, sunt medici foarte buni la spitalul C.I.Parhon,pentru ca aceste dereglari sunt hormonale. Poate fi ejaculare precoce.

| Ingerash a răspuns:

Ar trebui sa mai scurtzi preludiul

| Sonny a răspuns:

Frate, nu te bloca la preludiu, dai drumu la treaba, bate fieru cat e cald, nu o lungi.
Eu cred ca 10 - 15 min ar fi indeajuns, pentru preludiu.
Iar legat de ejacularile precocee, as zice sa consulti un medic, pentru ca viitor ar putea sa fie o problema, destul de mare, daca nu e tratata.

| florg78 a răspuns:

Pentru linistea ta, ar fi bine sa vb cu un specialist.nu ie peatat de grav, pecit consideri tu, insa perioada mare de preludiu duce la acea ejaculare ne dorita, care la rindul sau creaza jena psihica fata de partener

| darkelf45 a răspuns:

Man nu usnt doctor. dar de cate ori fakeai lAba pe zi in copilarie? cred ca de la asta ebig grin