| Daniel_6553 a întrebat:

Am si eu o problema si va cer niste sfaturi. Am 16 ani si m-am indragostit de o fata cu 1 an jumate mai mica. Eram si inca suntem foarte buni amici. I-am spus ca imi place de ea dar ea era indrgastita de un prieten de-al meu. Dupa ce el a refuzat-o ea s-a suparat iar eu am consolat-o si a trecut peste. A doua oara cand i-am zis ca o iubesc a zis ca si ea tine mult la mine dar prefera sa fim prieteni ca sa nu ma raneasca. Va rog, spuneti-mi ce sa fac, o iubesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| lyrics a răspuns:

Daca ea tine la tine ca la un amic.nu prea ai ce sa-i faci.
am fost in situatii de genu.
si pur si simplu nu-l mai suportam langa mine.
nu vroiam sa-l sarut.
mai bine asteapta o fata care te va iubi la randul ei.
pentru ca meriti mai mult

1 răspuns:
| deviant18 a răspuns:

Daca esti gata de eventuala ranire din partea ei, spune'i ca nu iti pasa si ca vreti sa va bucurati si sa va ganditi la clipele frumoase, si nu la alea naspa. daca tine mult si ea la tine si se gandeste la ceva mai mult decat prietenie, sigur va accepta. daca nu, ramaneti prieteni si sigur iti vei gasi alta fata fiindca esti inca tanar! bafta!