| Daliana_8116 a întrebat:

Am si eu un fel de problema sad. Nu prea am gasit pe nimeni care sa ma inteleaga si sa`mi dea niste sfaturi utile si apelez la voi. Am stat cu un baiat jumatate de an.[ El nu e de aici, dar urma sa vina la mine]. Totul mergea perfect pana. am luat telefonul de la o colega si l`am sunat. i`a ramas numarul acolo. si ea l-a sunat sa`mi faca numai rau si i`a zis ca`l insel sad. si de atunci. ne certam mereu. nu vrea sa inteleaga ca tin la el. nu ma crede cand ii zic ca`l iubesc si imi zice " sigur ai pe altul" cand el deja avea pe alta.intr-o seara ne-am despartit. era 2 noaptea plangeam de rupeam si m`am dus afara sa fumez o tig cu o prietena care a dormit la mine. plangeam in continuu nu aveam stare. prietena mea m`a lasat cu un alt amic pentru ca a zis ca nu mai suporta sa ma vada plangand. recunosc ca am facut un gest extrem de necontrolat si m`am imbatat, am fumat extrem de mult [ 3 pachete cred.]. Prietena mea s`a reintors dupa mine vaznd ca nu mai ajung acasa. eu stau la etajul 7, iar liftul nu mergeam. am rugat`o sa ma ajute sa urc decat pana la etajul 3. la etajul 3 i-am zis lasa`ma si m`am rostogolit intr-un fel [ nu gasesc cuvantul] peste bara. am cazut m`am lovit extrem de grav la cap am stat in spital 1 luna aproape de coma.nu stiu cum mi-am revenit. dar ideea este ca el zicea ca sufera si tine la mine. si ca n`a avut alta. eu sunt super confuza, jur daca mai inteleg ceva! ajutati`ma va rog.:-

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Eram doar curios.

Uite si eu am trecut prin ceva gen

Am vorbit cu o fata 1 an si ceva apoi la sfarsit cand urmau clipe frumoase totu s-a dus. Dintre noi 2 eu am fost ala de am cazut. Ea se pare ca a trecut peste momentu ala greu iar eu am ramas sa lupt aiurea. La inceput aveam o senzatie naspa ca nu mai vad rostu sa merg mai departe sau sa mai am chef de ceva.

2saptamani am stat in casa in patt. Nu am mancat mai nimic. Dadusem inapoi. Pana. am mai adunat niste cunostinte multumita unor persoane de pe siteul asta.
M.am mai pus pe picioare 40 %. Inca nu sunt refacut si am momente cand imi aduc aminte de nist lucruri si iar pornesc de la capat si iar ma indispun.

Am avut momente cand imi venea sa mor. Era o solutie sa scap de niste chinuri pe care nu le mai sUportam. Dar uneori m-am gandit ca nu vad de ce as face asta cand mai sunt si alte fete. Daca si ei ii pasa asa de mult cu imi pasa mie se intorcea la mine. Dar poate asa ii e mai bine.

Si mie imi e greu uneori. Ca in momentu asta cand sunt ff prost dispus. Dar. nu stiu ce sa fac sau cu cine sa vorbesc ca sa imi treaca macar iar pentru un timp.

Multi nu vor sa inteleaaga ce se intampla si renunta.
Cu suferinta? e dureroasa. Ai plans. ai fumat, ai baut si? cu momentele alea dureroase tot ai ramas nu? Lor nu le pasa si tu.

Am ajuns la concluzia ca degeaba bei si te imbeti sau fumezi ca sa te calmezi. Unele provoaca dependenta si pe viitar poate deranja pe unele persoane.

Cu bautu am fost si eu la inceput atunci. Ca sa adorm noaptea asta afceam. Si inca e o solutie in cazu meu. Nu sunt vindecat ca sa ma comport normal dar...Ma prefac. Pana cand? nu stiu

21 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Da tu cati ani ai?

| clauss a răspuns:

Complicata dragostea asta, pana la urma care dintre ei sufera?, cel cu care ai fost in seara respectiva?, s au cel de la distanta? apropo cati ani ai?

| clauss a răspuns:

Daliana daca baiatul chiar sufera, ofera-i o sansa, tineti legatura si poate te va vizita, mult succes

| clauss a răspuns:

S au poate se simtea vinovat, acum vb cu el, ce zice? daca vrei ia id meu si poate te ajut cu un sfat clauss_o8

| Stefania a răspuns:

Buna!

Sti tu? Cine zice altuia ca are pe cineva. inceaca sa se fereasca el/ea de a nu se afla ca chiar el /are pe altcineva.

Ma refer ca are el pe cineva, cu siguranta si asta poate fi prietena ta, asta nu este prietena straight face

[{ By °oღ♥MiCo0TzA♥ღo° ♥PiNkY♥ }]

| abcdefg a răspuns:

Uau.Ar trebui sa va intalniti odata,doar voi doi,explicai tot,nu il lua cu "te iubesc" sau.la sfarsit,dupa ce ii vei explica tot spunei ca tii foarte mult la el.sunt sigura ca daca ti-a spus ca sufera si ca nu a avut alta prietena,poate chiar tine la tine.Daca ii vei explica totul sunt sigura a v-a intelege.Si ai grija ce prietene ai straight face

| abcdefg a răspuns:

Uau.Ar trebui sa va intalniti odata, doar voi doi, explica-i tot, nu il lua cu "te iubesc" sau.la sfarsit, dupa ce ii vei explica tot spune-i ca tii foarte mult la el.sunt sigura ca daca ti-a spus ca sufera si ca nu a avut alta prietena, poate chiar tine la tine. Daca ii vei explica totul sunt sigura a v-a intelege.Si ai grija ce prietene ai straight face

| lilboutique a răspuns:

"Dupa o apox. o luna de coma mai poti sa stai pe net? lol... "

care e problema? e foarte posibil, am o prietena care a stat 2 luni in coma dupa ce a fost lovita de o masina, iar acum dupa ceva timp se simte perfect.

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Pai in primul rand imi pare rau pentru tine, stai intr-o zi de vorba cu el si spune`i ma iubesti cu adevarat si sigur nu ai pe alta? Sau ceva de genu il pui sa jure daca e ceva, nici eu nu stiu pe bune ce as face?thinking Poate acu s-a razgandit ca ai fost in coma si a realizat ca te iubeste in cele din urma. Spune-i si tu EU NU AM PE NIMENI! si daca si eu spune acelasi lucru nu stiu thinking BAFTA! nu prea ma pricep la astea mai ales ca daca inca e relatie virtualathinking

| s.m. a răspuns:

Tu crezi ca a meritat sa stai o luna in coma pentru un baietas care cine stie daca e sinceer cu tine sau nu?

sa stii ca daca ar fi adevarat ce ti-ar spune el, atunci nu ai mai fi confuza deloc, ai simti daca el e persoana potrivita pentru tine, si vei sti ce e de facutwinking

| Piticaaa a răspuns:

Lol, nu ma asteptam ca povestioara ta sa se termine asa. Chiar ai cazut de la etajul 3 si ai supravietuit? Dupa o apox. o luna de coma mai poti sa stai pe net?straight face lol...

| Daliana_8116 explică:

Fac 16. de cehee hee? ti se pare ceva comic sau?

| Daliana_8116 explică:

Crede`ma ca m`am luptat pentru viata. am iesit din spital acum 2 saptamani si m`am refacut happy.

| Daliana_8116 explică:

Cica sufera cel cu care am fost la distanta. cel cu care am fost in seara respectiva n`are nicio treaba.

| Daliana_8116 explică:

@ i `m online pfff. Esti un baiat super deosebit. happy meriti tot ce e mai bun >big grin

| Daliana_8116 explică:

@ sm. eu simt ca trebuie sa-i mai dau o sansa. dar prietenii zic altceva.

| Daliana_8116 explică:

Vai nu arata tot. :-l
deci. a fost o convorbire intre el si o prietena de-a mea.
el: vreau decat sa se faca bine. tin la ea
prietena : dar tu nu ti-ai dat seama cat tine ea la tine.
el : mda. asa ziceti toate. transmite`i salutari. si. sa se faca bine
prietena : si daca nu se mai scoala?happy o sa-ti para rau?
el : doamneeeeee. voi va auziti ce vorbiti?! cum mai sa nu mai fie?!
el : ea lupta pentru viata! cine ma mai iubeste pe mine?! ea nu e ca altele!
mi-a zis prietena ca incepuse sa planga. oare mai merita o sansa?happy
si mai e si partea negativa. cand mi-a zis mie.
ca mai bine ramanem prieteni ca o sa`mi fie mie bine asa. ca oricum lui nu`i e bine fara mine.
nu inteleg.straight face

| Daliana_8116 explică:

O sa-ti dau add in 20 de min si`ti povestesc >; d

| Daliana_8116 explică:

@ moaz ce poveste happy?

| Yashmine a răspuns:

Wow ce poveste

| blondiinaa a răspuns:

M-am desparit de fostul meu in aprilie si ink mai sufar dupa el. Am acceptat sa ma intalnesc cu un baiat sperand ca nu voi mai gandi la el dar nu a fost asa.