| anonim_4396 a întrebat:

Am spus si in întrebarea anterioară ca nu prea pot scapa de trecut si mi s-a adeverit.
Am prins o oferta de munca in strainatate.Singurul inconvenient fiind ala ca va trebui să locuiesc la comun cu alte persoane. Avand in vedere că nu știam dacă voi sta mult, sau si daca voi sta voi avea la un moment dat posibilitatea sa ma mut am acceptat.
La cine am mers e din familie, o cunostinta de incredere doar ca a omis sa imi spuna două lucruri esențiale.Primul lucru ar fi ca sunt barbati mai multi aici, iar al doilea ca e si fostul meu cu mine in casa fiind oameni ce muncesc in domenii diferite.
După cum am spus fostul are iubita si copil, doar ca i-a lăsat acasă.Il aud vorbind cu ea si la telefon si pe camera doar ca de fiecare dată când vine la bucătărie sau sufragerie închide si nu vorbeste de fata cu noi, ba mai mult colegii fac mișto de el ca de la o vreme nu isi mai suna iubita sau ca i-o taie scurt de la început sa nu întrebe pe ei despre ce se mai intampla prin casa sau pe unde umbla el de nu da de el.
Eu nu prea ies din camera, dar cand o fac face glume cu mine sau il surprind privindu-ma moment în care imi trage cu ochiul.Cand am venit si ne-am pupat pe obraz m-a sărutat mai mult pe colțul gurii decat pe obraz.Mi-a retrimis cerere pe Facebook si am tot amânat sa ii dau accept iar cand am fost la masa mi-a arătat obrazul.
Cum pot sa fac sa il evit mai mult?
Sau cum pot sa fac sa nu imi mai pese asa tare? Pentru ca de fiecare dată când e prin preajma simt nevoia sa ma îmbrac sau comport impecabil, dar in acelaș timp nu vreau sa am mai multa tangență cu el ba chiar ma irita ca e acolo.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti chirie singura si nu mai sta la gramada, mai ales ca ai job platit si te poti suporta.

| Wr3nch a răspuns:

Stim cu toti ce vrea el, una-i mama la copii, alta-i pofta inimii. Saluti sau raspunzi politicos la un ce faci, dar daca da semne ca vrea mai mult, ii reamintesti ca are deja familie. Asta daca iti pasa de familia lui, daca nu sigur e mai mult decat dornic sa iti sara in pat. Dar daca isi lasa iubita cu prunc pentru tine te va lasa si pe tine pentru alta.

| Ellya15 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu am treaba cu familia lui.Ba chiar nu ma intereseaza si nu ma bag in ce au ei asta era ideea.
Ea sunt sigura ca vede si stie ce face el in general ca nu are mania asta de ieri de azi dar ei stiu.Eu nu am de gand sa avansez cu nimic in toata situația asta pentru mine si binele meu nici de cum pentru el sau familia lui.Dar vreau sa fiu mai indiferentă si relaxată cand e acolo, ca ma simt încordată, crispată si am fel si fel de stari contradictorii.
Nu intru in vorba cu el de obicei, de fapt cu nimeni pentru ca sunt mai retrasă si plec in camera cand se adună.Dar mai nimeresc momente, iar problema e ca o dată ce prindem sa vorbim (nu s-a intamplat asta încă, chiar asa de amplu) tind in a vorbi cu el cate in luna si in stele.Asa mi se intampla si cand tot reluam legatura, vorbeam mult si ajungeam sa ne alintam, sa ne destăinuie sentimentele si eu cel putin sa uit de tot.