| alessyca a întrebat:

Am stat cu el acum cateva luni, nu foarte mult timp, dar m-am atasat enorm de el. Avea exact acele calitati, pe car eu le cautam la un baiat.Ne-am certat, din pacate, din cauza mea. Mi-a zis ca inca din prima luna si-a dat seama ca nu tine la mine, dar tot el a fost cel care ma cautat dupa 3 certuri, eu fiind vinovata, sa ne impacam.Am mai vorbit de 2-3 ori, dar era foarte rece si distant cu mine.

Pana acum, cateva zile cand m-a sunat destul de tarziu sa ies afara, ca vine la mine in fata blocului sa ne vedem.Am acceptat.Ma intrebat daca mai simt ceva pentru el. Din pacate nu am putut sa ma exteriorizez si am vorbit lucruri banale, deoarece mai era un amic cu el.

Nu stiu ce sa cred. A fost un implus? Mi-e frica sa nu fiu raspinsa daca il voi cauta si eu...Nu mai inteleg nimic, iar de cateva zile ma intreb ce e in minte lui...

5 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Pai fatzi curat in mintea ta, daca crezi ca tzii la el cauta'l si spune'i adevarul pana nu va fi prea tarziu. happy

soothe
| soothe a răspuns:

E bine ca ti-ai dat seana ca atasamentul este un pericol (el aduce suferinta intotdeauna).
Suna-l, de ce nu, insa fii pregatita sa fii respinsa. Orice altceva este un bonus. Toate se termina, chiar si o relatie sincera si plina de sentiment, mai ales la varsta asta.
E bine sa ramai buna si sa nu ai resentimente. Ai sa vezi ca ti se va intampla si tie sa incetezi sa iubesti pe cineva.
Reia in minte totul si vezi ce ai invatat din toate ce le-ai trait/simtit langa el. Pastreaza-i o amintire frumoasa daca vrea sa plece, dar vezi-ti de drumul tau.
Cu prima ocazie gandeste-te te care a fost primul impuls cand te intalnesti cu Cineva. Daca intuitia iti zice Nu, asculta si procedeaza in consecinta (nu este pentru tine; crede-ma pe cuvant!). Daca nu ma crezi, verifica de cateva ori si ai sa devii mai inteleapta.

| d33a_9154 a răspuns:

Stii ce cred eu. Daca te-a cautat inseamna ca tine la tine are ceva ceva in adancul sufletului pentru tine ( asta daca nu e genu sa obtina ceva). Spune-i sa va intalniti doar voi doi vorbiti despre toate nemamuririle tale si ale lui si apoi decide-ti daca va fi o relatie serioasa sau daca se termina definitiv. Succes... Sper sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu risti nimic daca incerci. fa ce simti, insa cu o anumita doza de comportament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti, cauta-l si explica-i ca nu ai putut sa vorbesti despre lucruri intime, sentimentale cu el atunci cand se afla si prietenul sau cu el.
asa mi se pare cel mai corect
succes!