| andu_9113 a întrebat:

Am un ficus intr'o sticla cu apa de cateva saptamani, astept sa'i dea radacini ca sa il plantez.Pana acum nu i'a dat nici macar un "fir" de radacina.ca parere aveti?

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pune ulei de ricin, ala e bun pentru cresterea firelor.

caramela
| caramela a răspuns:

Ficusul da foarte greu mustati, la mine a dat dupa 3 luni de zilehappy

| vladea23 a răspuns:

Tinel mult la soareeeee...si nu ii schimba apa...doar adauga.
Si eu am avut o data un colt de ficus si ii schimbam apa(ceea ce este un lucru rau) si evident ca a murit. A 2 a oara am avut noroc, ii adaugam apa(peste cea veche) si acum are jumatate de metru.