| roxana19 a întrebat:

Am un prieten de 2 ani si jumatate! M-am indragostit de el de prima data cand l-am vazut! Am ajuns sa fim impreuna, la inceput el nu era chiar asa atras de mine, si eu eram innebunita dupa el.Acum eu nu mai prea simt nimic pentru el dar el ma iubeste din tot sufletul.As vrea sa ma despart de el dar mi frica ca o sa il ranesc! Am zis ca mai stau cu el, poate ii trece iubirea asta ce o simte pentru mine. Dar nu stiu daca mai rezist asa, sufar si eu destul! Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, cam asa se intampla de multe ori, roata se intoarce.Ai grija ca s-ar putea sa gresesti mult. S-ar putea ca tu sa il iubesti si doar ai impresia ca nu mai tii la el dar daca nu ai mai fi cu el, poate ti-ai da seama ca de fapt inca il iubesti.Totusi ai grija ce alegere iei pentru.ca poti ajunge sa regreti.
Am patit si eu la fel ca tine, prietenul meu nu prea tinea la mine mai mult glumea cu mine si nu ii pasa, iar eu eram topita dupa el.Intre timp el a ajuns sa ma iubeasca mult si mi-a aratat ca ma iubeste, de aceea m-am schimbat fata de el si am avut impresia ca nu mai simt nimic pentru. el, asa e cand cineva iti arata iubirea, parca devi nepasatoare ca sti ca tine la tine si cand nu tine la tine. doresti din tot sufletul sa simta la fel.Si m-am despartit o perioada de el, cateva zile totul a fost super fara el, dar apoi mi-am dat seama ca nu pot trai fara el.Adica pur si simplu lipsea ceva si il vroiam langa mine.Si ne-am impacat, am ramas impreuna...de aproape un an ne-am impacat si suntem impreuna de 2 ani.
De aceea vreau sa spun sa te gandesti bine ca daca il pierzi atunci poate realizezi ce ai avut.
Daca tu esti sigura ca vrei sa te desparti de el cel mai bine ar fi sa fi sincera cu el, sa discuti serios si sa ii propui sa ramaneti amici, e cea mai buna solutie.Nu are rost sa il amagesti dar nici tu sa suferi. Dar inainte de toate gandeste foarte bine ce faci.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sper sa nu fie doar o iluzie sau un moft caci apoi ne vei intreba cum sa-l recuceresti!

| cossmy a răspuns:

Parerea sincera(si am patit'o): fetele care fac asta mi se par niste nemernice. Si eu nu dau nici 2 bani p ele. Daca te simti ok, si nu va certati, va intelegeti, totu bine... dc sa'i dai cu flit? Mai ales daca stii ca tine la tine. A, ca vai, ca nu mai simt acelasi lucru ca la inceput. Sunt perioade.atractia poate sa revina. Daca nu, inseamna ca niciodata nu ti'a pasat cu adevat d el, si a fost doar o pasiune d moment.

| Christa a răspuns:

Asta se intampla in cele mai multe cazuri, la inceput innebunita dupa el, apoi pur si simplu te plictiseste. Ce poti sa faci. Incearca sa vorbesti cu el, sa-i zici ca nu mai e ca la inceput. poate reusesti sa-l schimbi intr-un mod in care vei fi atrasa de el iar. Eu zic ca asa e mai bine, sa lamuresti cu el. daca nu poate fi si mai rau straight face. Sau incearca sa fi mai distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citez: am un prieten de 2 ani si jumatate. Fi si tu mai exacta laughing...

| adelina_5904 a răspuns:

Eu zic ca mai intai sa fi sigura ca el te iubeste cu adv. poate si el se gandeste la acelasi lucru ca si tine sa nu te faca sa suferi. Daca te iubeste asa mult nu stiu ce sa zic incercati si voi ceva nou sa nu va plictisiti. dati-va motive sa va vreti impreuna tongue