| costi900 a întrebat:

Probleme in dragoste. Salut, am 21 de ani si m-am indragostit de o fata, o iubesc foarte mult si ea pe mine. Ea are 26 si a fost impreuna cu fostul ei 8 ani de zile si au 2 copii impreuna. Ea s-a indragostit de mine si tot ea a facut primul pas. Eu nu eram de acord deoarece stiam ca are o familie dar ce nu stiam eu era ca o batea si isi batea joc de ea fiindca ea nu mai avea pe nimeni. Cand am aflat am incercat sa-i fiu alaturi nu cu gandul de a avea o relatie ci macar cu o vorba buna si sa o motivez ca va fi mai bine. Am inceput foarte usor doar cu mesaje, am incercat sa fiu langa ea deoarece chiar nu avea cu cine vorbi, mi-a fost foarte mila eu fiind un om milos si sufletist. Dupa un timp am inceput sa iesim impreuna sa incerc sa o motivez ca nu merita sa fie batjocorita chiar daca are copii cu el exista solutii sa ii vada sau chiar sa ii ia la ea in viitor. Intr-un final am inceput sa avem o relatie si ea chiar mi-a ascultat sfatul si ne-am mutat impreuna. Ce nu am stiut eu este ca ea este alt om decat am stiut, cu toate ca ma iubeste foarte mult ea este foarte rea prin rea spun ca este foarte razbunatoare, geloasa si ii place sa ma vada ca sufar. O inteleg oarecum ca stiu in ce mediu a crescut si cu toate ca ma jigneste si ma vorbeste pe la spate tot tin la ea fiind si prima mea dragoste. Stiu ca ma iubeste dar am incercat sa-i explic ca in dragoste nu se face asa ceva dar nu inteleg si imi e foarte greu cateodata, au fost momente cand am vrut sa renunt dar nu am putut fiindca o iubesc mult si mi-as dori sa avem un viitor impreuna si ea vrea dar sincer cateodata ma simt asa de tradat si de batjocorit ca imi vine sa renunt. Sunt prea multe complicatii la mijloc dar ma simt satul si indurerat foarte tare, este miloasa si corecta deci nu a facut asta pentru bani dar ma doare inima cat este de indiferenta si imi este frica cu toata iubirea noastra sa nu ma lase intr-o zi. Cat sa mai suport? Nu mai stiu ce sa fac, stiu ca mai sunt femei si mai sunt barbati dar stiu ca o sa ma doara daca ne despartim si nu stiu cum o sa-mi revin, voi ce ma sfatuiti sa fac? Scuzati greselile dar telefonul ma tot autocorecteaza si m-am grabit sa scriu in mare ce am pe suflet, multumesc si sper ca cineva ma va ajuta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfat prietenesc. FUGI de ea.

| Maikol a răspuns:

Incerc sa ma pun in situatia ta, si imi dau seama ca nu este usor, esti intr-o situtie destul de complicata, chestiia ii in felul urmator : eu cred ca in viata trebuie sa facem anumite compromisuri, mai ales in relatii. Acuma sta la tine sa valutezi daca merita sau nu. Daca crezi ca nu isi poate schimba comportamentu asta si pe tine te deranjeaza asa mult, cu cat trece mai mult timp situatia o sa se inrautateasca. Explica.i cum vezi tu lucrurile si spune.i ca daca nu o sa vezi o schimbare o sa se termine totul. Nu o lasa direct mai ales ca o iubesti. Daca nu vezi nici o schimbare cred ca nu este persoana potrivita. Femeia nepotrivita iti duce viata la urina. Mult succes!