| cristinuta01 a întrebat:

Am vazut ca majoritatea sunteti speriati de lichidul preejaculator ca poti ramane insarcinata de la asa ceva. dar am citit pe internet sfatul unor medici si spun "Asa cum e produs, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi.Totusi e estimat ca pe traseul canalului ejaculator pot ramane cantonati spermatozoizi viabili pana la 2 zile dupa o ejaculare." voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este adevarat, dar nu te poti baza pe asta, accidentele de genul asta cred ca bantuie!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa este. Dar conteaza rezultatul! Daca a mai ramas un amarat de spermatozoid pe traseu,care inca n-a dat ortul popii,acela este cel care va creste in burtica,transportat de acel lichid preejeculator inofensiv! Asa ca, daca nu era lichidul, nu era nici sarcina! Sa te sperii sau nu de el, atunci?!

| MajorAsshole a răspuns:

Important e ca atunci cand iti ajunge lichidul preejaculator in vagin sa te hotarasti ce nume o sa pui copilului. Ca daca te lasi pe ultima suta de metri, sunt prea multe probleme de rezolvat, trebuie sa cumperi hainute, patut, carut, etc etc. happy

| Michell_7762 a răspuns:

Da este adevarat:Ma bucur ca atunci cand ai avut aceasta nelamurire ai cautat sa te informezi.Incearca si te informeaza si in continuare cand auzi ceva si nu esti sigura de ceea ce ai auzit.Sunt multi tineri care iau de buna ce spun amicii, fratilor de aceea s-a inventat internetul sa ne informam.Ai grija!

| MishaQuinn a răspuns:

Mda!
exista spermatozoizi dar ff putini
riscul nu e mare, dar exista!
Aveti grija!