| Miihaa a întrebat:

Am vazut ca multori cupluri le este greu sa faca un copil. Adica femeile nu pot ramane insarcinate in urma relatiilor sexuale sau raman dupa foarte multe incercari.
De ce este asa de greu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alimentatie mai nesanatoasa, poluare din ce in ce mai intensa, varsta din ce in ce mai inaintata la care femeile se decid sa faca copii... pe scrut efectele societatii moderne

| SG1995 a răspuns:

Păi, în pricipiu, dacă nu are probleme genetice sau de altă natură de acest fel, se trage de la avorturi, se pare că un avort scad șansele unei femei să rămână însărcinată din nou.

| tudorhit a răspuns:

Pentru ca nu tine numai de femei. Cand vrea Dumnezeu atunci va fi facut copilul. Acum iti dai seama ca daca ai sute de raporturi sexuale nu o sa fii lasata asa fara copil. Probabil se vor gasi cativa care sa imi zica ca nu exista nici un Dumnezeu, dar daca el nu ar fi noi nu ne-am diferentia de bucatile de carne pe care le mancam.