| Marius22222222222 a întrebat:

Ma bucur pentru fetele care nu raman insarcinate la 16 sau 15 ani, dar oare daca ar ramane cati dintre iubiti ar fi in stare sa creasca un copil?

Răspuns Câştigător
| Djsiajzn98 a răspuns:

Am 16 ani si daca as face un copil de la varsta asta cred ca singuri care mi-ar fi aproape sunt părinții, bineînțeles ca probabil ar fi dezamagiti, dar totusi m-ar ajuta. Daca as face un copil cu un baiat de varsta mea la anii astia sigur niciunul dintre noi nu am fi destul de responsabili pentru asta si eu cred ca ar m ar lasa balta laughing e o responsabilitate foarte mare pentru varsta asta, iar daca as face un copil eu avand 16 ani si sa spun ca tatăl ar avea sa zicem 23 (o vârstă mai înaintată laughing) eu una tot cred ca nu ar accepta, deoarece in relațiile de genu barbatul vrea doar sa profite (nu spun de toti) si probabil si ar dori sa aiba un copil cu o fata de varsta lui. Cam asta e părerea mea laughing acum fiecare cu treaba lui, poate unele chiar isi doresc copii de la vârsta asta si daca se intampla, se intampla laughing Eu cunosc fete care au copii de la varsta asta si sa fiu sincera nu sunt prea fericite.

7 răspunsuri:
| AndreeaWTS a răspuns:

Despre ce vorbești tu?
La 15 ani trebuie să fie ei crescuți nu să crească copii.
Pentru că se vor trezi la 30 de ani că nu și-au trăit adolescența și vor vrea să și-o trăiască atunci.

| Marius22222222222 explică (pentru AndreeaWTS):

Stiu.dar repet.nu judec pe nimeni.doar intreb cati din ei/ele ar fi in stare sa nu omoare un suflet nevinovat

| TFL007 a răspuns:

La indienii asta nu ar fi o problema, e ceva la ordinea zilei de exemplu sa nasti plozii de la 15 ani ca sa ii trimiti la cersit big grin bine ca acolo se preda educatie sexuala de la 10 ani copiilor happy

| Danielageorge a răspuns:

Dată fiind situația mea in legatura cu asta, nu cred ca ai dreptul sa judeci ca rămânem însărcinate la vârsta asta, si in legatura cu intrebarea ta depinde de caracterul fiecaruia si daca si au dorit!

| Marius22222222222 explică (pentru Danielageorge):

Scuze.nu am judecat.era o simpla intrebare

| tvoyvticticticitcticticticrxurxeyxruxeyxe a răspuns:

Niciunul nu ar fi in stare sa creasca cum trebuie un copil. In primul rand, ca sa cresti un copil calumea, iti trebuie un venit. La 15 16 ani cel mai probabil alocatia e singurul lor venit. Ca sa nu mai zic ca la varsta aia nu stii nici ce vrei tu de la viata, nu esti destul de matur (desi toti copiii din ziua de azi se considera maturi), esti dependent de parinti, nu ai casa ta, nu ai masina ta, nu ai nimic al tau in afara de... copil laughing