| andrei_3917 a întrebat:

Am vorbit cu o fata pe mes si diseara ne intalnim si nu prea stiu ce sa vb cu ea, stau min jum de ora si nu am idei ce as putea vb atat, e prima data cand ne vedem eu am 16 ani, dati-mi si mie idei de ce subiecte as putea sa vb cu ea si cum sa fac s ao impresionez

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, voi aveti o gramada de povestit, puteti vorbi despre familie, despre hobby-uri, scoala, colegi, alte lucruri care va plac sau nu va plac. In functie de ce descoperiti unul la celalat va puteti decide daca sunteti potriviti pentru o relatie. Comunicarea este unul din pilonii pe care se sprijina o relatie.
Domnul sa fie cu voi.

| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa ii arati cine esti tu cu adevarat.trebuie sa te placa pe tine de aceea trebuie sa fii cat mai natural. din moment ce a acceptat sa iasa cu tine sigur te place!
succes!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu trebuie sa o impresionezi sau sa fi ceea ce nu esti.Trebuie sa fi tu, cat mai natural.Noua fetelor nu plac prefacutii.Intereseaza-te ce gen de filme ii plac(asta daca nu stii deja) si recomanda-i un film care banuiesti ca-i va placea si eventual povesteste-i putin despre el.Incearca sa nu fi timid, pentru ca noi fetele nu suportam baietii timizi si daca se iveste ocazia sarut-o.

| BruneTTe a răspuns:

Lasa impresionatul asta. s-ar putea sa incepi sa te dai mare sau sa incepi sa spui lucruri neadevarate si asta nu te ajuta cu nimic. Fii tu insuti, fii relaxat si totul va merge bine.
Puteti discuta. hmm thinking
despre ce muzica ascultati. vedete. poti sa o rogi sa iti spuna cate ceva despre ea, ce ii place sa faca, ce hobby-uri are. Poti sa profiti de lucrurile astea care ii plac si sa planuiti apoi sa le faceti impreuna. [ de ex daca iti spune ca ii place sa mearga cu rolele spune-i ca puteti iesi amandoi sa va plimbati]. puteti sa va plimbati printr-un parc, sa va asezati pe o banca. ai sa vezi ca subiectele de discutie vor veni de la sinetongue numai ai grija sa nu o presezi sau sa ii pui intrebari indecentetongue
bafta!

| ElenaMaria a răspuns:

Spune o gluma.Mai fai cate un compliment. Vorbeste-i despre ceva ce ai facut tu cand erai mai mic.Cand crezi ca este momentu si daca simti ia-o si de mana. Dar cu siguranta vorbitul vine de la sine.Asa ca lasa "emotiile" acasa pentru ca nu ai nevoie de ele.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Trebuia macar sa spui cati ani are ea.

daca stii ca aveti puncte comune.gen ascultati acelasi gen de muzica.genul de filme.presupun ca vrei sa o impresionezi pentru ca iti place de ea si ai vrea sa fiti impreuna nu? incearca sa nu te dai mare e o chestie pe care fetele o simt.cand faci pe durulbig grin

succes:*

| AnnUshcA a răspuns:

O fata o poti impresiona fiind finut si atent cu ea; s-o lasi sa vorbeasca, s-o asculti, dandu-i sfaturi, etc. Iar subiecte de discutii vin pe moment, o poti intreba ce-i place sa faca in timpul liber chestii de astea pe urma de relatia voastra daca sunteti impreuna.

fundita? plz

| Alasia a răspuns:

Nu-mi prea convine cum spui "noi fetele" iti sugerez sa vb pentru tine data viitoare. Uite de exemplu mie imi plac baietii timizi. Esti mult mai sigura pe un tip timid ca nu face prostii cum ar fi drogurile sau alte chestii. Daca e timid, sti ca ii poti spune orice sau ca nu incalca legi. Nu sti niciodata. Iar cat despre tine Andrei, sunt de acoru cu dewtza cand spune sa fii tu insuti. Daca vei incerca sa fii ceea ce nu esti, te vei balbaii si vei vb ceea ce nu trebuie si ea va crede ca esti un speriat. E important sa nu te agiti la inceput. Apoi vei vedea ca daca esti calm, lucrurile vor decurge de la sine. SUCCES!