| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intamplare: am o colega f buna, cu care ma inteleg f bine, ea are o rel de cel putin 2 ani, din care ea nu-l mai vrea dar deloc deloc pe asta, dar asteapta momentul despartirii!laughing in fine, ideea e ca ei acum ii place de altul straight face m-a rugat sa-i dau add pe facebook astuia pentru al putea vedea ea(pentru ca nu putea sa-i dea) si i-am dat. la inceput era asa numa, pana el a inceput sa vorbeasca cu mine, ba chiar vrea sa ma cunoasca, si deja simt ca se infiripa ceva. mentionez: nu am avut prieten si sunt o persoana care nu cade in "plase". ideea e, in fiecare zi el se baga cu mine in seama, si vorbim, mi-a spus ca sunt interesanta ca vera sa iasa cu mine etc. eu nu accept atat de repede vreau sa ne cunoastem, dar exista riscul sa nu ma indragostesc de el. ce fac? stiu ca nu-i corect fata de ea, si am decis ca nu-i voi spune nimic inca, dar cat va mai dura?! ce ma sfatuiti? nu vreau sa imi distrug o prietena! (si am mai patit-o tot cu ea, ca s-a dat actualul ei prieten la mine, si i-am spui ei imediat, de atunci am scapat de ala) dar acum, worried oricum ea nu e cu el, si el aproape stie de existenta ei, ea il place cu ceva ani in urma, dar nu a fost cu el! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Aliiinuuus a răspuns:

Ar trebui sa ii spui prietenei tale ca baiatul de care ii place ei se da la tine... Si in plus de asta nu ar avea de ce sa se supere pe tine, deoarece nu faci nimic pentru a o supara, deoarece ea are prieten momentan asa ca nu poate face nimic... Eu te-as sfatui sa te intalnesti cu el, adica nu ai nimic de pierdut daca faci chestia asta si, in plus poate o sa te indragostesti de el si chiar o sa fiti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca deja ai cazut in plasa si te rog sa ai mare grija.Numai bine.

| Bianca_Serenity_1995 a răspuns:

Eu iti spun sa te cunosti cu tipu, dar spune-i prietenei tale.Nu merita sa strici o prietenie pentru o speranta. Vorbeste deschis cu prietena ta spune-i cum se comporta el spune-i ca vrea sa te intalneasca.si poate iesiti in 3 daca tie nu-ti place poate se va infiripa ceva intre cei doi. Vorbeste cu prietena ta si daca nu te intelege pai atunci nu stiu ce sa faci, succes :*