| vizabela a întrebat:

Din al doilea semestru s-a transferat la mine in liceu un baiat. La inceput nu mi se parea cine stie ce dar pe parcurs am inceput sa ma indragostesc de el. Nu ne cunoastem, doar de pe facebook poate. Ne uitam unul la altul ciudat, nu stiu cum sa explic..si as vrea sa ii scriu pe facebook chiar daca nu am vorbit cu el niciodata. E ciudat? Ce ma sfatuiti sa fac?

13 răspunsuri:
| maya_1276 a răspuns:

Ca sa nu ti se para ciudat, gaseste'ti un pretext bun de al baga in seama! Nu am inteles daca s-a mutat la tine in liceu sau in aceeasi clasa cu tine!? Oricum oricare ar fi raspunsul gaseste-ti un pretext sa-l abordezi! Preferabil legat de scoala! Dupa lucrurile vin de la sine! bafta :*

| cristimihailov a răspuns:

Ai cam doua optiuni:

1. Poti sa nu faci nimic, si sa il pierzi. Pentru ca alta fata o sa ii spuna ca il place si o sa iasa cu ea. Iar tu o sa ramai pe langa
Si faptul ca intarzii e ca si cand nu faci nimic.

2. Poti sa te duci si sa vorbesti cu el. Macar sa ii dai de inteles ca ti se pare interesant. Pe urma vezi daca chiar este.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama lui de facebook, toate relatiile se fac acolo mai nou... imi plac cele from face to face.

| Biiskrem a răspuns:

Cum naiba să te îndrăgostești de el dacă nu vă cunoașteți și n-ați vorbit niciodată?
E o licărire, o atracție.
Salută-l, vorbiți și împrieteniți-vă.
Dar încearcă să-i atragi atenția în afara facebookului. Va ține minte o conversație reală, nu ce ai transmis cu ajutorul unor taste. Fă-l să caute în memorie, nu în All messages.

| vizabela explică (pentru Biiskrem):

Nu stiu sunt genul de persoana care face din faze din astea o obsesie, doar o privire si e ca si cum ma ajuta sa traiesc. Sunt o persoana timida si la fel si el, sta singur in clasa, si din ce am auzit e si el foarte timid

| Biiskrem a răspuns (pentru vizabela):

Toți trec prin situații stigheritoare.
Știu cum e să te uiți la cineva ca un idiot sau să te fâțâi adesea pe holul școlii doar ca să te convingi că-i acolo și că nu s-a evaporat.
Aruncă-i un ''bună'' când treci pe lângă el. O să te privească ciudat și o să-ți zâmbească. Știi ce realizezi dacă faci asta? Spargi digul și apa își reia cursul natural.
Baftă.

| vizabela explică (pentru Biiskrem):

Problema e ca nu trecem prea des unul pe langa altul, pentru ca el sta doar in clasa, si in clasa lui nu cunosc pe nimeni si ar fi ciudat sa intru.

| Biiskrem a răspuns (pentru vizabela):

Stai la etajul la care e clasa lui și pândește ocazia. E imposibil să stea numai în clasă, se duce și el la toaletă, caută un profesor pentru un interogatoriu sau termină cursurile mai devreme decât tine.
Curaj.

| vizabela explică (pentru Biiskrem):

De fapt e chiar posibil. Sta doar in clasa, nu cauta pe nimeni nu vorbeste cu nimeni

| Biiskrem a răspuns (pentru vizabela):

Nu fii pesimistă că o să-ți fie ciudă mai încolo.
Cere-i numărul de telefon pe facebook, stabiliți o oră și întâlniți-vă.

| Melonnn a răspuns:

Nu mai astepta!
Daca si el te privesteee e perfect.
Mie imi place de un tip din septembrie.
Azi m-am bagat cu el in seama eu.
I-am dat telefonul si i-am spus sa imi scrie numarul lui. a zambit si mi l-a scris. mai rau e ca l-am pierdut.

Am mai vorbit putin..ne-am spus numele..lucruri simple. dar ne privim de mult timp.
Sunt disperata, nu stiu cum sa recuperez numarul. mai ales ca i-am promis ca o sa-l sun.
E asa draguuut

| vizabela explică (pentru Melonnn):

Oa ma bucur pentru tine. De-ar fi asa de usor si la mine