| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi incep viata sexuala, am 20 de ani si ma intreb daca e de ajuns daca folosesc doar prezervativul ca metoda de protectie?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E cea mai sigura metoda de contraceptie, cu o eficacitate de aproximativ 99%.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da doar ca in timpului actului sa nu se rupa aveti grija

| cyufulyky a răspuns:

Da! daca il folosesti cum trebuie

| rebelutza4u a răspuns:

Da, ai grija cum il folosesti.big grin

| dianka_4861 a răspuns:

E ok dar se poate sparge dar bea si un anticonceptional nu strica... o noapte de neuitat placuta laughing

| Danutz_8401 a răspuns:

Normal. poti folosi prezervativ.nu ai ce sa patesti...

| turist a răspuns:

Prezervativul e obligatoriu ca protectie fizica dar nu uita nici de suflet! Prima ocazie e unica si e bine sa ramai cu un "iz" placut pentru ca aceasta "aventura" poate avea urmari pe termen lung!
Numai bine!

| stealthb a răspuns:

Da, e cea mai sigura metoda contraceptiva si protejeaza si impotriva BTSurilor. Dar nu va zgarciti la asa ceva! Mie mi s-au spart 2 Love Plus si a fost foarte neplacuta experienta si pentru mine si pentru prietena mea. Foloseste Durex big grin Iti recomand Durex Elite ca se pun usor si alea clasice miros foarte urat. Daca esti din Constanta poate iti dau eu cateva pachete ca mi-au ramas de pe vremuri... sunt sigilate sa stii big grin

| byabb a răspuns:

Da. e de ajuns. dar ai grija la calitate. si sa nu fie expirat. aa! si cum il puihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, daca stii sa il folosesti corect e de ajuns happy