| Iancugeorgiana a întrebat:

As vrea sa ma impac cu fostul meu prieten dar nu stiu cum sa facsad.Mai mereu ramanem singuri dar nu am curaj sa deschid subiectusad, Mi-ar fi teama si de un refuz din partea luisadm-as simti urat daca m-ar refuzasad
Cum sa ii dau de inteles ca vreau sa ne impacam?
S-au daca as alege sa ii spun sa ne impacam ce ii pot spune?
Am nevoie de ajutorhappy

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Geo ce nu a mers prima oara cu siguranta nu va merge nici a 2 oara.
Ex: te impaci cu el, merge relatia struna 7 8 luni apoi iar se intampla ceva(mai rau isi gaseste pe alta)si pana la urma tot tu o sa suferi.
Gandeste putin cu materia cenusie, nu cu inima.crede-ma ca stiu ce iti spun eu mam impacat cu fosta de 3 ori pentru ca am iubit-o si inca o iubesc dar de 3 ori mi-a dat "papuci" si ultima oara motivul a fost ca "nu ne potrivim" chestia asta dupa 4 ani.

| papusica987 a răspuns:

De ce nu incerci? ce ai de pierdut?
ce se poate intampla mai rau decat sa te refuze.
daca te refuza te resemnezi si gata!
macar ai incercat.

| Kristelle a răspuns:

Daca as fii in locul tau, eu as proceda astfel: In primul rand, as incerca sa vad daca el ma mai place, in cazul in care raspunsul ar fi afirmativ din partea lui, atunci m-as apropia cat mai mult de el...as incerca sa abordez subiecte mai delicate, sa aduc in prezent momente din relatie. Sa-i reamintesc de vremurile in care eram un cuplu. Poti face toate astea cu succes, doar in cazul in care, el mai simte ceva pentru tine. Daca el, nu are niciun sentiment pentru tine, este mai bine sa renunti.