| Iancugeorgiana a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten dar nu stiu cum sa ii spun, cum sa aduc in discutie acest subiectsad.Noi am fost impreuna 8 luni dar el a pus punct relatiei pentru ca spunea ca nu suntem potriviti, ca simte ca numai merge nimicstraight facea trecut o luna si ceva de cand ne-am despartit.Am ramas amici,ne intelegem bine,toata ziua ne tachinam, ne batemlaughing. Chiar mai devreme am ramas singuri pe afara si ne uitam unul la altul si el zambea la mine.
Cum sa ii spun ca vreau sa ne impacam? cum sa deschid subiectul?
S-au ce semne ii pot da pentru a ii arata ca vreau sa ma impac cu el?happy

Răspuns Câştigător
| ardeeaa a răspuns:

Nu poti sa-i spui: hai sa ne impacam! lasa sa vina tot de la sine si daca te iubeste o sa se intoarca la tine el de buna voie, si eu am patit la fel.nu poti sa ti un barbat langa tine cu forta..ai incredere ca va fi bine, timpul le rezolva pe toate. sper sa fie bine, bafta!

2 răspunsuri:
| CristalMcHacnes a răspuns:

Fii draguta. Afla ce nu i place ce rezolva asta. Spune i ca amandoi ati gresit si ca nu merita sa va despariti happy. Ramai singura cu el la un suc, cafea, film, ce vreti voi si discutati. Subiectul abordeaza l direct, nu l ocoli. Fundita :X?

| PirateOnion a răspuns:

Se spune ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Daca ati fost 8 luni impreuna ar trebui sa va cunoasteti cat de cat si sa-si dea destul de repede seama. Sau, daca ati avut o relatie din care nu a lipsit comunicarea, poti sa-i spui clar ce gandesti. Eu una as merge pe partea practica si i-as spune verde in fata daca as vrea sa ma impac cu el. Dar nu cred ca voi mai face vreodata greseala de a ma impaca cu un fost. big grin Succes, si gandeste-te de mai multe ori.