| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma impac cu fostul prieten.Totul a inceput candca mi'au zis 2 prieteni ca ii place de nu stiu ce fata si am devenit geloasa, apoi am incercat sa il fac gelos cu alt baiat, dar dupa aceea am aflat ca de fapt lui nu ii place de alta fata. Dar simt ca ma mai iubeste dar ii e frica oarecum sa fie cu mine...ma ajutati plss

Răspuns Câştigător
| SpecialGirl a răspuns:

Draga Sonia,
Nu trebuie sa ai incredere in prieteni, lumea e rea si invidioasa. Vorbeste cu el si spune`i ca nu a fost nimic intre tine si acel baiat. Explica`i, ca ai facut lucrul acesta pentru ca iti era teama ca il vei pierde.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum sa ii frie frica de tine, si-a pierdut increderea care a avut-o in trecut cand era cu tine, poti sa vorbesti cu el si sa ii explici ce s-a intamplat in trecut mai ales nici tu nu trebuia sa crezi vorbele care ies din gura altor persoane. Lumea e invidioasa cauta numai rau sa faca.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Sunt în asentimentul lui IceMan.
Nu trebuie să dai crezare spuselor altora.
Pentru tine trebuie să conteze el şi nu ce spune gura lumii.
Şi dacă tu îl iubeşti, vorbeşte cu el despre cum te simţi.
Şi cu siguranţă te va înţelege.

| ana_2556 a răspuns:

Daca simti ca te mai iubeste atunci risca happy Suna-l si spune-i sa va intalniti, plimbati-va, vorbiti, si daca iti da de inteles ca mai tine la tine, saruta-l! Cel mai sigur e sa vorbesti direct cu persoana in cauza, nu sa asculti ce iti spun altii pentru ca atunci vei deveni confuza si nesigura.

| TanyaX3 a răspuns:

As putea vorbi cu el, dar imi e frica sa nu il ranesc iar.

| Rinnelle a răspuns:

Pai daca el tine la tine el singur se va intoarce...dar pana cand,fa=te si tu o data ca plangi si el se va apropia si atunci totul va fi bine ca va veti simti ca la inceput, si spune-i deja tu acolo o povestioara, GOOD LUCK