| dan_2834 a întrebat:

As vrea sa stiu daca sanii sufera vreo schimbare dupa ce o fata isi incepe viata sexuala? am auzit ca acestia se pot lasa, sau devin mai moi ori mai tari.Se poate observa daca o fata mai este virgina sau nu dupa sani?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai degraba dupa sarcina! (sau dupa avort, daca nu te protejezi!). Dupa sani nu poti afirma daca mai esti sau nu virgina, asta e curat folclor ancestral! PROTEJEAZA-TE! nu asculta de nici un motiv invocat de el ca sa nu foloseasca PREZERVATIVUL! NU vrea, renunta la el, pentru ca asa dovedeste ca pe primul plan este placerea lui, si nu grija, afectiunea si Respectul fata de tine, sanatatea ta si corpul si Viata ta!

| elena a răspuns:

Dezvoltarea organismului depinde de numerosi factori dintre care cel mai important este mostenirea genetica. Perioada cu cea mai importanta dezvoltare este pubertatea. In aceasta perioada are loc o "revolutie" hormonala care are efecte spectaculoase asupra dezvoltarii organismului. Sub comanda hormonala, la ambele sexe au loc transformari accelerate, care fac din fetite femei si din baieti barbati - este perioada trecerii de la copilarie la stadiul de adult. Totodata, datorita acestei "revolutii" hormonale se incepe viata sexuala. Dar transformarile, dezvoltarea organismului nu se datoreaza vietii sexuale.

De exemplu, faptul ca la femei dezvoltarea pronuntata a soldurilor si inceperea vietii sexuale au loc (uneori) in aceeasi perioada, este numai o coincidenta. La fel si in cazul barbatilor - faptul ca dezvoltarea pronuntata a penisului si testiculelor si inceperea vietii sexuale au loc (uneori) in aceeasi perioada, este numai o coincidenta.

Viata sexuala poate sa influenteze evolutia individului, dar schimbarile ce vor aparea dupa primul contact sexual, tin de ceea ce se va petrece in sfera psiho-emotionalului. Activitatea sexuala nu influenteaza dimensiunea partii dorsale, nu ingrasa, nu mareste sanii, nu cheleste, nu face ca penisul sa creasca, nu "stafideste" testiculele, sau cine stie ce alta schimbare de natura fizica.

De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, activitatea sexuala neprotejata poate duce la aparitia unei sarcini care, dezvoltandu-se, deformeaza corpul femeii, nu-i asa? Asa ca ai grija si, daca iti incepi viata sexuala, foloseste intotdeuna prezervativul. Te scuteste de o "ingrasare" cat se poate de neplacuta...

| R_8074 a răspuns:

Devin mai moi si cresc mai repede dar nu incat sa se observe, va parea doar o dezvoltare normala

| Ambasada a răspuns:

Pai.Am si eu o colega de 15 ani
Care de curand a facut'o pentru prima data.
Si mi-a spus ca sanii ii sunt mult mai moi...
Nu mai are acel "mont" din interiorthinking
Acuma nu stiu cat poate fi de adevaratlaughing
si i'a crescut fundulrolling on the floor
Da nu ii pot spune asta ca imi sare in caprolling on the floor

| bluelikenever a răspuns (pentru Ambasada):

Ce funny estirolling on the floor))))))

| rony a răspuns:

Virgina nu mai este o fata dupa primul contact sexual.Normal ca sanii nu se modifica asa de repede.

| DjTactumare a răspuns:

Vrajeala, sanii se modifica numai cind femeia naste, nici tari nu; s buni ca iti poti spare capu'n ei, daca vrei sa stii cum se poate decoperii o fata daca mai e sau n u virgina iti pot spune eu

| astamik a răspuns:

Nu este adevarat, sanii se pot lasa si devin mai moi daca pierzi brusc in greutate. pierderea virginitatii nu are nimic cu lasatul sanilor, pur si simplu sunt mituri.