| sbk a întrebat:

As vrea sa va cer o prarere sincera despre ce mi s-a intamplat de curand...
Am o iubita de 3 ani si ea acum o saptamana imi spune ca ar vrea sa fie mai libera(sa iasa cu fetele mai mult sa vb mai mult la tel chiar si cu baieti insa la sfarsti vine BOMBA chiar si sa iasa in doi ea cu alt baiat), insa ea imi spune ca nu vrea sa ma insele fizic sau altfel pentru ca zice mereu ca vrea un viitor cu mine sa avem o familie etc. Mi-a spus sa luam o pauza in care ea sa fie mai libera, pauza in care ea nu m-ar insela, apoi sa o las sa imi demonstreze cat de mult ma iubeste si ca nu o sa regret acest lucru, ca ar trebui sa o inteleg. Imi spune ca e o faza trecatoare care ar intarii relatia noastra insa sincer nu vad de ce acest lucru ar face asta. Problema la noi ca nu ne vedem in fiecare zi din cauza facultatii, insa nu stiu ce sa fac si cum sa gandesc in astfel de situatie, ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac? am nevoie de pareri sincere si daca ar vrea cineva sa vorbeasca mai mult ii pot lasa id-ul PS: Ea insista sa fac si eu acelasi lucru sa stau cu alta fata ca sa nu zic eu cine stie ce si sa nu sa simta ea prea vinovata ca ea face lucrul asta si eu nu, insa eu i-am spus ca nu vreau pe alta si numai pe ea o vreau

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Prietena ta nu prea te iubeste! E clar! Orice ar spune, ea nu te iubeste asa cum o iubesti tu. Daca simte nevoia sa iasa si cu alti baieti e naspa. Eu cred ca ea deja place pe cineva, un alt baiat dar nu ti-a spus. Poate vrea sa luati o pauza ca sa vada daca iese ceva cu acel baiat sau sa fie cu el apoi sa se reintoarca la tine sau nu, depinde. Sa nu ai incredere in ea, cu siguranta e ceva ce nu iti spune! Poate tu o iubesti prea mult si inca nu iti dai seama dar acest sentiment nu prea e reciproc. Meriti o fata care chiar sa te iubeasca, nu sunt toate asa, sa stii!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E clar: vrea sa va despartiti frumosbig grin

Alta explicatie nu exista!
Si spune sa iti gasesti si tu pe una ca sa poata dormi ea linistita!
Si am impresia ca ea deja si-a gasit inlocuitor de mult si iti pune coarne de mama-focului!

Nu merita nimic!

Spune-i ca nu accepti sa iesiti cu altii si daca tot o tine pe a ei, da-i papucii!

Alta idee (mi-a venit acum big grin ) ar fi ca vrea sa te testeze...asa ca ai grijahee hee
Doar tu iti poti da seama care dintre cele 2 este adevarata, dupa comportamentul ei!

| catthshshshs a răspuns:

Nu cred ca te iubeste daca vine cu asemenea faze!
Hai sa fim seriosi! Cine te iubeste, clar nu te alunga. Ignor-o perioada (1-2 luni) si vezi ce face. Important este sa ai rabdare. Daca vezi ca nu se schimba nimic, next! Mai sunt fete o gramadawinking

| Barajag a răspuns:

Ceea ce spune iubita ta e complet deplasat, nu mi se pare normal ca ea sa iasa cu alt baiat si tu sa-ti gasesti la insistentele ei o alta fata, spune-i ca atata timp cat o iubesti pe ea, nu are rost sa mai cunosti o a doua persoana. Apropo si mai spune-i ca"din doi iepuri nu va prinde niciunul"big grinDin cele povestite de tine, observ ca ea mai mult este influentata, dar fiecare face cum vrea, daca ea va continua cu aceeasi poveste si tu o iubesti foarte mult, lupta pentru ea, gaseste anumite moduri in care sa o faci sa renunte la asa ceva(sa se intalneasca cu alt baiat), bineinteles sa nu renunte la a iesi cu prietenelehappyBafta!

Răspuns utilizator avertizat
| iceman a răspuns:

Da-i frate cu flit si gata. Ce sa te complici? Auzi la ea, vrea libertate de parca ar fi un chin relatia ei cu tine.
Cum doamne iarta-ma sa iti intemeiezi o familie cu o astfel de persoana?

iceman

| dinuciprian21 a răspuns:

Sbk, nasol moment! Sau mai corect nasoale momente! Eu zic ca ar fi bine ca tu sa apelezi la cineva care sti ca are asa zisa o "pasiune " pentru tine pentru o destindere uzoala si folositoare. Dar fa-o in asa mod incat ea sa vada lucrul asta si de aici sa traga concluzia ca totul este gresit si ca totul este in pericol pierzandu-te. Fa-o repede si direct! apoi se va intoarce! cu siguranta/

| Irina07 a răspuns:

Vrea sa va despartiti tongue e clar... mai bine las-o tu primul sa nu te lepede ea... ca-apoi as-o dai in bara!

Sau vorbeshte odata cu ea sincer si intreab-o daca o intereseaza alt baiat... si daca vrea mai bine sa va despartiti frumos fara okolishuri happy asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt toti cei care m-au vb de rau aici, tin sa mentionez ca nu ma cunoasteti voi, astfel incat sa va dati cu parerea si sa il faceti sa traga concluzii pripite. Nu vreau sa ma despart de el si i-am spus.Restul nu mai repet.