| Emiily a întrebat:

Aseara am stat cu o gasca de baieti printre care era si cineva de care imi place (Z). Si Z era mai distantiat. Dupa ce la chemat unul din prietenii lui langa noi a inceput si el sa vorbeasca. Dar era destul de caraghios spunea tot feluri de lucruri, care uneori nu aveau sens. Ca si cum se dadea mare. Orikum erau doi baietii care pe mine si pe prietena mea ne tot inervau (ne atingeau peste picior, ne luau de mana, ne imbratisau sau ne prindeau de fund si bineinteles ca le-am raspuns inapoi cu vorbe mai nasoale) unul dintre ei a spus ca cine sunt eu si a aflat cum ma cheama pana la urma si zice "ce cuminte este fata aia" si Z a zis imediat "ce? ce? cum? cum?" si prietena mea s-a uitat la Z sa vada ce reactie are si mi-a zis ca dupa aceea s-a uitat urat la baiatul care a zis de mine. cine imi da vreun sfat in legatura cu cei doi si cu Z? Oare ma plac pe mine si pe pietena mea. am uitat sa mentionez ca eu acum cateva zile l-am intrebat pe Z daca vrea sa stea cu mine si m-a respins. si prietena mea exact in seara aia s-a despartit de prietenul ei.va rog sa nu trimiteti raspunsuri urate. funda la cel mai bun si restul primeste voturi

2 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

E clar ca Z nu te placa...mai ales daca te-a respins.In legatura cu cei 2 vroiau sa faca misto si sa vada daca le acceptati avansurile.

| Noreasontosimle a răspuns:

laughing daca te-a respins. slabe sanse sa te placa. Dece nu il lasi pe el, sa -ti arate ce simti. Nu e cazul ca din niste mici intamplari, sa iti faci iluzii, ca te place. Sti cum sunt baietii, acum vorbesc cu tine de te fac sa zbori si imediat de readuc cu picioarele pe pamant cu cate o faza. de genu " te-a respins" sa nu mai i incredere in chestii de genu, baietii se dau la fete, atunci cand sunt mai multi, si le incearca... tu trebuie s fi cu capul pe umeri si sa nu le dai atentie la cei de genul lor. intelegi?, un baiat care te place, nu te ia de fund sau, te respinge. Iti vorbeste frumos, te priveste diferit, iti poti da seama de asta. Fi cu capul pe umeri, bafta!:*