| anonim_4396 a întrebat:

Asta e o intrebare pentru fete, ce va place la un baiat vreau raspunsuri multiple sa fie fete intre 10-15 ani sa raspuna! Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Alexandra_8691 a răspuns:

Poi poat o sa'mi fie criticat raspunsul...
Acum haideti sa fim sinceri prima oara la un baiat te uiti ce fel de caracter are...si chesti de astea?
Bineinteles ca nu...din prima iti sare ochii la:cum arata,ce fel de haine poarta si altele
Daca ai vedea un baiat urat si ar avea caracterul pe care ti l-ai dori te'ai combina cu el?
Am m-a vazut intrebari de genul asta si normal raspunul e:
In primul rand te uiti la cum arata,abia dupa aceea daca este sufletist sau glumet, trebuie sa fie ingrijit, curat si cu un simt al umorului bine dezvoltat.

Sper ca te'am ajutat.
Funda?:X

16 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Atat aspectul fizic cat si comportamentul si personalitatea. Amandoua conteaza la fel de mult, nu pot spune ca sunt atenta doar la aspectul fizic pentru ca as minti. Si sincer, nu iti inteleg intrebarea... fiecare fata are gusturi diferite si pareri diferite, asa ca nu o sa te ajute la nimic. ^_^

| TeoPT a răspuns:

@Jelli
Ce pretenții mai ai și tu acum. laughing
Cum îți permiți? Și unde e încheierea cu "funda plz"?
Zău că meriți să fii raportată!

Baftă

| andreeutzaa a răspuns:

Imi place sa fie sensibil,matur,amuzant,gelos dar nu obsedat,creativ,sa stie sa ma surprinda si prin gesturile cele mai mici, sa ma asculte, sa fie sincer.Sunt fata si am 15 ani.

| Bylok a răspuns:

Trebuie sa ma convinga ca stie sa poarte o discutie(cel mai important).Imi plac baietii cu simtul umorului si romantici,cu un vocabular obisnuit(adica fara injuraturi si altele si fara sa imi faca capul calendar cu teorii si tot felul de chestii stiintifice),dragut(nu cel mai frumos din toata scoala),cu ochii albastri(daca se poate),linistit, nici scandura nici butoi laughing, indraznet si tandru.Cam atat :d

| DeyuXd a răspuns:

Comportamentul
Ochii:X
Sa fie draguut
sa nu fie un fricooos
sa arate binethinking
sa aiba un zambeet frumos
sa se imbrace bine
si ar mai fi cateva chestiilaughing

| Addicted2Chocolate a răspuns:

In primul rand, caracterul.Sa fie un baiat care sa nu vorbeasca vulgar,cu care sa am ce discuta, glumet, serios cand trebuie.
In al 2-lea rand,aspectul sa zicem.~Sa fie curat,ingrijit pentru inceput si optional sa aiba un stil de skater, sa fie inalt sau ma rog, mai inalt decat mine.thinking cam atat.thinking

| JelLy_3370 a răspuns:

Pai...intai ma uit la fizic si dupa il cunosc mai bine si vad cum e.Ptr mine ar trebui sa fie mai inalt decat mine, chestile marunte adica (ochi, parul astea)nu prea conteaza.Trebuie sa existe sentimente dar reciproc,sa stie sa vbeasca si sa se comporte cu o fata, sa fie sincer, fidelrolling on the floor.cam asta credthinking:*

| AndreeaCristina96 a răspuns:

La un baia cel mai mult imi place cum este el inauntru nu in afata daca are suflet bun nimeni si nimic nu ma mai poate opri big grin

| Elly55 a răspuns:

Pai stilul, fizicul(sa nu fie blond:-&), sa fie mai mare cu vreo 1-2 ani,sa fie mai inalt decat mine,sa nu vorbeasca vulgar,sa fie ingrijit, glumet, serios(cand trebuie),(smecherlaughing). sunt de acord cu DouaPuncteIcsD.

| Elly55 a răspuns:

Plizzz funda

| Șttefania a răspuns:

Poi eu sunt fata si am 13 ani.
Poi mie mi-ar place sa aiba grija de mine, sa nu fie badaran, sa se comporte bine sa nu fie fitos si sa sa fie gentleman. Desigur ca, conteaza si aspectul fizic insa eu nu prea am asa multe pretentii. Nimeni nu este perfect!

| LotusRadioactiv a răspuns:

De ce ai pus aceasta intrebare retorica? Stim cu totii ca fetele o sa inceapa sa-si faureasca din cuvinte idoli masculini, persoane care nu exista decat in fantezia noastra.
Totusi, e lesne de inteles ca ma tentezi si pe mine. Tot ce vreau este sa fie inteligent. Dar poate ca nu va fi asa. Inima decide. Pana la urma, dragostea nu tine cont de aspect, mai degraba de caracterul acelei persoane.
Multa sanatate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspectul fizic si moral conteaza cel mai mult.

Fizic.
Sa fie mai inalt un pic ca mine, sa se ingrijeasca de frizura laughing cu gel, tepi sau cu creasta dar cat de cat sa arate bine, sa stie sa se imbrace faina nu fie orice haine. Si stiu ca toate fetele mor dupa acest tip de baieti nu conteaza, mie nu imi pac baietii blonzi cu ochii albastri. Cel mai urat baiat. Cam atat...

Moral.
Sa ii pese de mine si sa il intereseze de mine. Sa fie bun, sa nu aiba un vocabular vulgar, sa nu fie timid si sa vb cu el, sa fie vorbarez, glumet,... de treaba. Sa nu fie inervant si sa ma faca sa vreau sa stau cu el mai mult timp adica sa imi placa sa stau cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 ani si sunt fata. E bine?
Din punct de vedere moral :
- sa fie inteligent, foarte inteligent
- sa fie amuzant atunci cand e cazul
- sa stie sa se impuna atunci cand e cazul
- sa nu ma plictisesc cu el, sa ma faca sa fiu interesata de comportamentul si de vorbele lui
- sa aiba bun simt, nu as vrea unul egoist. Poate doar in anumite situatii si sa stie sa se controleze
- sa nu fie laudaros, sa nu se creada superior mie
- sa fie cerebral, sa stie sa ia anumite decizii
- sa nu fie incapatanat, sa ma asculte si pe mine
- sa ma iubeasca, sa nu incerce sa faca misto de mine
- sa ne ajutam reciproc, sa ne intelegem unul cu celalalt
- sa nu aiba intentii necurate fata de mine
- sa aiba gusturi bune, la toate sensurile
- sa am ce invata de la el, sa aiba multe cunostinte
- sa nu ma minta, sa fie sincer si onest, sa nu imi ascunda nimic
- sa nu ma paraseasca la greu
- sa nu vorbeasca urat
- sa nu fie un smecheras de cartier
- sa nu faca parte din turma
- sa fie "the only one", cineva special
- sa nu fie nici prea sensibil, nici prea dur
Din punct de vedere fizic:
- sa aiba ochii albastri sau verzi, sa fie mai deschis la culoare (e optionala treaba, ma pot lipsi de asta, dar nu zic ca nu mi-ar placea)
- sa aiba o greutate potrivita, sa nu imi fie rusine cu el pe strada
- sa nu fie o mare diferenta de inaltime intre noi, preferabil sa fie el mai inalt
- sa nu fie mare diferenta de varsta, preferabil sa fie el mai mare. Cu 2 ani maxim
- sa se ingrijeasca
Cam asta ar fi. Cer imposibilul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

7h30, n-am pretenții exagerate. Ce, tu nu exiști?

| KorpiklaaniV a răspuns:

Sincer nu prea cont cum arata pe dinafara.Trebuie sa se poarte bine (sa-mi dau seama ca ma obe) sa fie de treaba, etc...the obe, byee :X