| andreeamarisa65 a întrebat:

Astazi iubitul meu a bagat o de 3-4 ori in mine fara prezervativ si a scos o, sunt in ziua fertila, sunt sanse sa raman? sa iau pastila de a doua zi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cazul sa-l intrebi pe iubitul tau daca este absolut sigur pe capacitatea lui de a-si retine perfect ejacularea si de asemenea sa spuna ca nici NU a ejaculat sperma cu 2-3 ore mai inainte.
In cazul in care in mod CERT/SIGUR si GARANTAT NU a ajuns sperma in vagin, este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina si in consecinta folosirea pastile de a 2-a zi intr-o asemenea situatie ar reprezenta o grava si crasa IRESPONSABILITATE din partea ta. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

A bagat mufa de antenă? Sau ce a bagat in tine?laughingSapa?

| Floridori a răspuns:

Buna!
Imi este greu sa cred ca stii ca esti in perioada fertila, cand nu stii cum se formeaza sarcina si nici nu stii ca "zi fertila" nu e doar una, ci sunt 5.
Cel mai bine, daca tot ti-ai inceput viata sexuala, ar fi sa te informezi despre cum se formeaza sarcina, despre BTS si protectie.
Pentru a exista posibilitatea formarii unei sarcini trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii: femeia sa fie in perioada fertila si sperma sa ajunga in INTERIORUL vaginului. Daca baiatul nu a ejaculat in interiorul vaginului tau, NU exista risc de sarcina, indiferent de perioada ciclului menstrual.

Doar informativ:
Pastila de a doua zi, mai ales luata inutil, iti va provoca dereglari hormonale, aceasta fiind o bomba cu hormoni sintetici. Abuzul de aceasta pastila, poate duce la infertilitate si luata DUPA ce a fost fecundat ovulul nu mai are sens.
Numai bine!

| NotNamed a răspuns:

Mai bine ia.ti bilomag forte memorie si invata naiba toata teoria sexului cu un partener. Faci sex si nu stii de ce.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Esti insarcinata. Succes!

| orailibrail a răspuns:

Pastila de a 2-a zi se ia 1 data sau de 2 ori in viata, cand deja a ejaculat in tine.
Pastila de a 2-a zi duce la infertilotate si poate provoca si cancer daca o iei de multe ori.

De unde stii ca esti in ziua fertila? Daca esti in apropierea.coclului,cu 3-4 zile, ni esti in perioada fertila

| orailibrail a răspuns:

Ce inseamna ziua fertila?
De unde stii?