| Chimilica a întrebat:

Astazi la scoala mi-a venit menstruatia. Nu este pentru prima oara. Ma dor tare rau ovarele mai ales cel drept. Pot face hemoragie? Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Cand ai hemoragie iti curge mult.ia-ti un ibalgin ca e bun pentru dureri menstruale si incearca sa nu stai in pat, fa miscare chiar cateva exercitii usoare pentru abdomen si te vei simti mai bine

2 răspunsuri:
| Inoue a răspuns:

Bună!
Eu ti-as recomanda sa iei Nospa sau cum a spus si katy ibalgin. Daca nu ai la indemana nici o pastila din astea ia o fiola de algocamin.
Bye!

| DjBl3ndar a răspuns:

Nu iti face griji este ceva normal.
Cand iti vine menstruatia te pot durea :
- Spatele
- burta
- pti avea ameteli
- dureri de cap
- te dor ovarele
Alte fete cand au menstruati nu pot sa miste un deget ( stau in pat ) iar alte fete nu au absolut nimic.
Sper ca te-am ajtat. Bafta!