| Marian_2691 a întrebat:

Ati avut prietena rockerita care sa fie romantica?

Răspuns Câştigător
| Pacala a răspuns:

Care e legatura dintre romantism si preferintele muzicale, Marian? Iti zic eu: nici una. Plus, exista piese rock care depasesc, ca mesaj romantic, multe alte melodii existente. Ia zi tu, ce e mai romantic dintre Metallica - Nothing Else Matters si Florin Salam - La inima m-ai ars, de exemplu? Uite, daca intrebai daca am vazut manelisti romantici, iti ziceam ca nu, dar asa... Ia incearca o relatie cu o fana a stilului punk-rock, sa vezi ca e si romantica si pasionala happy

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sunt fată, ascult rock.Rockeriţe sunt cele care fac parte dintr-o trupă. Şi da, deşi ascult rock, pot fi si romantică. Întotdeauna există preludiu şi nu mereu sex hardcore.Deci, pot face şi slowly.

pa, pa.

| Acvila a răspuns:

straight face dintre toate intrebarile ciudate pe care le-am citit pe aici, a ta e cea mai cea... wtf?! ce legatura are una cu alta? Genul de muzica ascultat de o persoana nu o face romantica sau nu. Oricum, mie personal, mi se par mult mai romantici si pasionali tipii care asculta genul asta de muzica.Mai preocupati de detalii, de ...esenta.Rock-ul e substrat, e gandire.Nu e ca la manele stai si asculti/dai din cur.Nu.Orice melodie adevarat rock are substanta.Nu stiu daca intelegi ce spun.

Răspuns utilizator avertizat
| nightwish a răspuns:

Da ce, zici asta de parca am fi ceva specimene. Orcine poate fi romantic si eu ascult rock si sunt ff romantica tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul nostru Marian. Pentru cei care au senzatia ca rockul este un zgomot imens sau o zdranganeala de chitara, tin sa precizez ca se inseala grozav. Marea majoritate a melodiilor rock sunt de dragoste si restul despre cat de ratat este sistemul. Deci e mai probabil sa fie romantica. (asta daca chiar este rockerita, nu doar se machiaza cu negru si da putin din cap).
Asta e parerea mea de rockerita.