| Andreea9311 a întrebat:

Ati crezut vrodata in timpul unei relatii ca veti ramane mereu alaturi de acea persoana? Ca va iubiti atat de mult incat sa va petreceti tot restul vietii impreuna si intr-un final ati ramas dezamagiti?

Răspuns Câştigător
| dan00tza a răspuns:

Buna! da mi s-a intamplat asta pentru ca cel de langa mine a stiut sa ma minta in asa fel incat sa cred 100%in ceea ce imi spune.iluzii,multe vorbe, promisiuni ...etc dupa care a urmat o mare dezamagire pentru ca si-a dat arama pe fata... dar asta e recunosc k l-am iubit k pe ochii din cap, dar undeva in sufletul meu nu regret k nu mai sunt q el pentru ca nu as fii ajuns nicaieri si sunt constienta ca am fost o simpla distractie q care el se obisnuise pentru ca toata lumea ma aprecia numai el nu, era satisfacut doar cand cineva ii spunea ca ar trebui sa fie mandru k e q mine.asta a fost pentru el. dar cum timpul le rezolva pe toate...am si eu cu siguranta ceva rezervat si acel "ceva"va veni la momentul potrivit...asta e.macar am ramas q sperante pentru ca stiu ca va veni soarele si pe strada mea. te pup

10 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Toti cred ca am trecut prin asta, o iubire "oarba" in caere totul era perfect si pentru toteauna. dar cand se termina apare cineva mult mai bun si mai "perfect" si ne gandim: ce bine am facut ca nu am ramas cu "x".

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, am vrut... Si eu... Si altii... Aici vorbeam despre o persoana care a trecut prin asta... Implicandu-ma destul de putin... http://alexandraqvb.blogspot.com/2009/03/friend.html

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cinstit, nu, dar totusi am ramas si suntem impreuna de 35 de ani.

| EUSIATIT a răspuns:

Da am exemplu baiatul meu care a crezut orbeste intr o fata cu care a stat 10 luni isi faceau planuri de casatorie el muncea pe brinci pentru ca ea nu are serviciu a termin facultatea si s afolosit de el ia cerut bani pentru nu stiou ce pb si; la parasitdupa 2 zile acum il jigneste ii trimite mes si si bate joc de el sunt disperata pentru ca el o iubeste si e f dezamagit ma lupt cu el sa si revina

| Antonimu a răspuns:

Imi este frica sa raspund la intrebarea asta... pentru ca stiu ca de fapt adevarul distruge orice vis... din pacate, ce e frumos nu dureaza mult.

| Misterious a răspuns:

Da mi s-a intamplat si reusesc sa trec peste happy .au trecut altii peste divorturi...si nu trec eu peste asa ceva...are maikmea o vorba. daca e sa fie al tau poa' sa fie si peste 5 si pe 10.si o sa fie al tau...asa ca doar Dumnezeu stie ce e scris in cartea vietii!

| sorin a răspuns:

Nu am crezut poate ca nu am vrut, am lasat totul asa cum "a picat" si nu mi am facut planuri de viitor sau sa ma gandesc ca ma voi casatori cu acea persoana.

| eni a răspuns:

Daaaaaaa., dupa care a urmat o mare dezamagire.

| funkydiva a răspuns:

Da. Da. Da.

Tuturor cred ca ni se intampla sa simtim acest lucru si mi.as dori sa existe cu adevarat.
Oricum, toata lumea stie ca undeva, acolo, exista acest ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Slava Domnului ca am fost dezamagita...era mai rau daca ramaneam impreuna! Cand esti indragostit vezi la persoana de langa tine si calitati care nu sunt...