| anonim_4396 a întrebat:

Ati mai auzit undeva ca baiatul nu vrea sa fie primul in viata unei fete? Adica, amandoi virgini, dar lui ii este frica pentru ca nu o sa stie cum sa se poarte cu mine, pentru ca s-ar simti prost fata de parintii mei, ba chiar mi-a pomenit ca inainte de asta sa vorbeasca cu ei straight face dar ce ne casatorim? nu stiu dati-mi un sfat. straight face

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Vai doamne! ce au parintii cu 1 data? asta tine de tine de mintea ta de sufletu tau daca-i bine sau daca nu! omg.asta da! si la partea.da exista baieti care "fug" de virgine! buh.bine fac! trebuie sa stii cum si ce sa faci! nu-i usor deloc! daca nu stii sa te porti ea degraba n-o mai face, si ramane asa cu niste impresii ff urate.cel mai bun sfat un preludiu lung, si daca vezi k doare opriti-va si continuati maine! daca maine-i la fel in urmatoarea zi! crede-ma k o sa ai o 1 data fara dureri! cat despre el.el o sa prinda experienta in zilele asta de "incercat" si ati rezolvat problema! dar pun si eu o intrebare k altfel nu ma simt bine.tu te simti pregatita pentru asa ceva?! simti k-i timpul? mult noroc

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am mai auzit si nu e chiar asa de ciudat!
E o mare responsabilitate si baiatul,se pare,o ia ca atare!
Stii,de multe ori,fetele spun ca nu sunt pregatite sa faca pasul asta,sigur ai auzit si tu,e un subiect obisnuit.
De ce nu poti accepta ca si un baiat poate sa nu fie pregatit pentru pasul asta?
Lasa-i timp, da-i spatiu si explica-i ca daca e sa faci lucrul asta, vrei sa-l faci doar cu el.Si intreaba-l,din moment ce se tot opune,i-ar place daca ai face-o cu altul? O sa-i cam cada cerul in cap,asa ca spune-i cumva cu manusi! Pe urma, lasa-l sa rumege ce i-ai spus.
Totul e in mintea lui, cu asta te lupti.
Succes!

greece12
| greece12 a răspuns:

Cred. Baiatul asta are nevoie sa se maturizeze,gandeste ca un copil, parca ar vorbi de-o bicicleta, i-ar place dar e prea scumpa si nu se poate hotari! Discuta cu el-stiu ca nu ti-e usor-si fa-l sa judece!

| DNSK a răspuns:

Vb serios cu el.asta nu-i o problema ce nu se poate depasi! explica-i si lui treaba asta! s-o mai lase pe mama in pace k acum-i mare si trebuie sa se poarte k atare.