| marius696969 a întrebat:

Salut! Vreau sa ii spun unei fete ca o plac dar nu stiu cum. Suntem prieteni de mult timp dar de cam 6-7 luni am inceput sa simt ceva pentru ea. Ei ii placea de un baiat dar stia ca nu are sanse cu el asa ca a inceput sa vorbeasca cu un alt baiat ca sa uite de el. cu baiatul cu care a inceput sa vorbeasca s-a certat iar peste o luna si ceva a plecat in tabara. Cand s-a întors din tabăra mi-a picat fata sa aud ca e intr o relatie cu el. Nu stiu cum sa ii spun sau daca sa ma bag pentru ca imi e frica sa nu se simta prost pentru ca s ar gandi ca nu m-am simtit confortabi sa vorbeasca atat despre baiatul asta. Nu vreau sa ii iau fericirea pentru ca o vad foarte fericita. Vorbeam mereu si de cand e cu asta parca nici nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Sa ii zic sau nu ce simt?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca ar fi simțit ceva fata de tine îți spunea să știi, de asta nu exista prieteni între fete și băieți

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, acum nu mai ai de ce sa-i spui, fiindca fata este deja in alta relatie si cu siguranta te va respinge, simtindu-te foarte prost tu, nu ea.

Pe viitor, cand iti place de cineva nu mai pierzi timp inutil, fiindca ti-o ia altul mai iute de gurita!

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate ar fi trebuit sa actionezi atunci cand era singura, nu crezi? Daca acum are deja relatie, eu spun ca nu e deloc ok sa te bagi peste ei.Nu te-ar ajuta cu nimic daca ii spui cum te simti.Aduna-ti curajul astfel inca sa fii pe faza data viitoare cand iti place de o alta fata.

| marius696969 explică (pentru dullcat):

Daca i as dpune as simti ca scap de ceva adica ma streseaza oarecum

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

îi spui Adevărul fi sincer fi loial fi asa cum ești tu cu bune și rele cu defecte și bune fi tu cel Adevărat.

| Sistemulxxl a răspuns:

Vezi de drumul tau sinu te oferi pelerina de ploaie.