| TsunadeSama a întrebat:

Ati prefera sa renuntati la cariera sau la iubire?

20 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La niciuna, nu am fost pusa niciodata in aceasta situatie.

| RAY a răspuns:

Iubire =implinire sufleteasca =bazata pe iluzi, sperante, fete care iubesc cu adv mai sunt?
cariera =implinire rationala =bazata pe iluzia ca banii aduc fericirea

ambele sunt iluzi, false sperante

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sa inteleg ca aici inima si mintea se ciondanesc?

Mai exista si fete care iubesc cu adevarat, stii cum se zice,, daca nu le cunosti, nu inseamna ca nu exista, orice este posibil.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da,dragul meu drimi, iar partea mea rationala se confrunta cu partea emotionala, partea mea rationala isi da dreptate, partea emotionala isi spune ca nu crede asta din cauza experientelor din trecut

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Trecutul de aia e trecut, sa stea in spate la coada...iar prezentul sa te detaseze de el, nu poti sa traiesti cu teama toata viata si sa le condamni pentru unele persoane, stii ca in oala nu incap multe, cu atat mai mult toate femeile, eu zic sa te mai gandesti la mentalitatea asta, e un prim pas in a 'gasi' ceva/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Usor de vorbit

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca te plangi si nu vezi dincolo de furtuna, nu o sa faci niciodata un salt spre schimbare.

| Freya1 a răspuns:

Avand in vedere ca acum nu am nici o cariera probabil la cariera.
Tot la posibilitatea de a-mi face o cariera am renuntat si in trecut pentru iubire si aia e, timpul nu il pot intoarce.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu vad de ce n-ar putea coexista.

| bogdan324 a răspuns:

Prefer cariera, sunt foarte materialist.
Decat sa am o fantezie pe termen scurt in care sa ma trezesc ca n-am bani nici de mancare cum se intampla in multe cazuri, mai bine sa stau bine pe bistari si dupa pot sa am cate fantezii doresc.Da, sunt un porc, dar asta-i realitatea.

| Dalmore a răspuns:

Ideal ar fi să le împaci pe amândouă, dar dacă m-ar pune cineva să aleg, nici n-aș sta pe gânduri. Aș renunța la iubire, pentru că oricum e trecătoare.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu unul as renunta la iubire si asa nu prea am avut parte de ea.

| CleanHeart a răspuns:

Sincer mi.e dificil sa aleg dar daca ar fi obligatoriu cred ca as renunta la cariera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La viata pentru iubire

| mihaicelsfant a răspuns:

Cariera. chiar daca sttiu ca raman fara una si altalaughing asta e viata.

| AlexDarius3 a răspuns:

La iubire, dacă nu îi place la aia cu care m-am căsătorit că doar eu aduc bani în casă să plece cât mai repede.

| Andrei258 a răspuns:

La niciuna cariera se poate completa foarte bine cu iubirea

| Treaem24 a răspuns:

Cariera

| biancaaa3 a răspuns:

Prefer să renunț la carieră. Dacă îl iubești lași totul pentru el, iar împreună veți trece peste toate problemele, inclusiv cea cu cariera? Pup!